رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس:

شهید سلیمانی عصاره تربیت اسلامی و انقلابی بود

۰۷ دی ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۳ کد : ۲۶۲۶۰ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۲۱۸
رئیس جهاددانشگاهی فارس با بیان اینکه در دهه پنجم انقلاب نیاز به شناخت مکتب سلیمانی داریم گفت: اگر بخواهیم سردار سلیمانی را در یک جمله تعریف کنیم باید بگوییم که ایشان عصاره تربیت اسلامی و انقلابی بوده است.
شهید سلیمانی عصاره تربیت اسلامی و انقلابی بود

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس به نقل از ایسنا، دکتر مظاهر بابایی عصر شنبه ۶ دی‌ماه در نشست خبری جشنواره «عصر سلیمانی‌ها»، ضمن گرامیداشت یاد و خاطره سردار دل‌ها، شهید سلیمانی و فرا رسیدن ایام سالگرد شهادت ایشان گفت: امثال سردار سلیمانی برای نظام جمهوری اسلامی افتخار هستند.

او با بیان اینکه اگر بخواهیم سردار سلیمانی را در یک جمله تعریف کنیم باید بگوییم که ایشان عصاره تربیت اسلامی و انقلابی بوده است، افزود: امروز در دهه پنجم انقلاب نیاز به شناخت مکتب و تربیت سلیمانی داریم.

بابایی اظهار کرد: در کنار اجرای همه بزرگداشت‌ها، همایش‌ها و برنامه‌هایی که برای بزرگداشت شهید سلیمانی برگزار می‌شود، باید به بحث تربیت و آموزش مکتب سلیمانی نیز برای نسل جوان توجه ویژه داشت چرا که این مکتب چراغ هدایتی برای نسل آینده این کشور خواهد بود.

محمد بذرافشان، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس نیز در این نشست برگزاری جشنواره «عصر سلیمانی‌ها» را تلاشی در راستای لبیک به فرمایشات رهبر معظم انقلاب که فرمودند گرامیداشت یاد شهیدان کمتر از شهادت نیست، دانست و گفت: باید تمام اقدامات لازم را برای گرامیداشت یاد شهدای مقاومت انجام دهیم.

او، امنیت، اقتدار و عظمت ایران اسلامی را در داخل و خارج از مرزها را مرهون جانفشانی‌های امثال سردار سلیمانی دانست و گفت: هرچه در این زمینه قلم‌فرسایی کنیم و بنویسیم هنوز هم بسیار ناچیز است.

بذرافشان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه بعد از شهادت سردار سلیمانی، به‌منظور بزرگداشت ایشان برنامه‌های مختلفی اجرا کرده‌ایم، گفت: برخی از ادارات و سالن‌های ورزشی و اجتماعات خود به نام شهید سلیمانی نامگذاری کردیم و برخی از برنامه‌های فرهنگی ما هم به نام شهید سلیمانی رقم خورد.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) فارس به توزیع ۳ هزار تبلت میان دانش‌آموزان نیازمند اشاره کرد و گفت: به‌یاری خدا در آستانه سالگرد شهادت سردار سلیمانی باز هم توزیع چنین اقلامی را میان خانواده‌های تحت پوشش خود خواهیم داشت.