میزگرد «مکتب سلیمانی» به همت ایکنای فارس برگزار شد

۰۴ دی ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۳ کد : ۲۶۲۱۸ فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۰۴
در آستانه فرا رسیدن نخستین سالروز شهادت سپهبد شهید قاسم سلیمانی،‌ میزگرد تخصصی «مکتب سلیمانی» به‌همت خبرگزاری ایکنا شعبه فارس در شیراز برگزار شد.
میزگرد «مکتب سلیمانی» به همت ایکنای فارس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، به نقل از ایکنا، در آستانه فرا رسیدن نخستین سالروز شهادت سردار دل‌ها، سپهبد شهید قاسم سلیمانی،‌ میزگرد تخصصی «مکتب سلیمانی» به‌همت خبرگزاری ایکنا شعبه فارس امروز، ۴ دی‌ماه در دفتر ریاست جهاددانشگاهی استان برگزار شد.

این نشست به‌منظور تبیین و واکاوی شخصیت و مکتب سلیمانی طبق کلید واژه‌هایی که رهبر معظم انقلاب در این زمینه بیان فرموده‌اند، برگزار شد که بنا بود به‌صورت مستقیم از صفحات اینستاگرام جهاددانشگاهی فارس و خبرگزاری ایکنا شعبه فارس پخش شود، اما در ساعات ابتدایی نشست ایسنتاگرام بلافاصله ایسنتاگرام لایو صفحه جهاددانشگاهی فارس را قطع کرده و این پیج را برای ساعاتی از دسترس خارج کرد و لایو صفحه ایکنای فارس نیز دچار اختلال شد.

میهمانان این نشست حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق مهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس؛ سرهنگ قاسم علیپور، معاون اجرایی سپاه فجر؛ محمد صحت، رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر؛ مظاهر بابایی، رئیس جهاددانشگاهی و خبرگزاری‌های ایکنا و ایسنای فارس و محمدرضا غلام‌پور، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی فارس بودند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمدصادق مهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس در این نشست گفت: سردار سلیمانی، تنها یک فرد نبود، بلکه یک مکتب بود و رهبر معظم انقلاب با تیزبینی و حکمت، موضوع سردار سلیمانی را مکتب معرفی کردند.

وی، راز ماندگاری شهید سلیمانی را ایمان به مکتب و اسلام دانست و گفت: یکی از ویژگی‌های سردار سلیمانی که هیچ عنوان عناوین اعتباری اعم از مهندس و دکتر و آیت‌الله نداشت اما همه را به دنبال خود آورد، همین نکته ایمان به مکتب اسلام بود.

قاسم علیپور، معاون اجرایی سپاه فجر فارس نیز در این نشست ضمن قدردانی از حسن سلیقه ایکنا به دلیل پرداختن به این موضوع گفت: رهبر معظم انقلاب درباره شهید سلیمانی فرمودند که ایشان یک مکتب، مدرسه و راه بود؛ موضوع مکتب سلیمانی که مطرح می‌شود از واژگانی که معظم‌له مرتب درباره آن صحبت می‌کند و کلیدواژه‌هایی که در این زمینه استفاده می‌کنند، پیام‌های مشخصی دارد.

وی با بیان اینکه وقتی بحث مکتب را مطرح می‌کنیم، از حیث فرد بودن و شخصیت خارج می‌شود و شخصیت ایشان عقیده، مرام و مسلک است، گفت: صحبت از مکتب یعنی صحبت از پیام و محتوا که جنبه نظری و تئوریک دارد و افکار و رفتار سردار عزیز ما حاوی همین پیام‌ها و نظریات است که اشاره شده است.

محمد صحت، رئیس سازمان فضای مجازی سپاه فجر هم در این نشست گفت: وقتی اسم مکتب به میان می‌آید، بحث فکر و تفکر و نگرش و جهان‌بینی است؛ از یک شخص یا حتی یک گروه این موضوع خارج می‌شود.

وی در ادامه به بیان مطالبی در خصوص مکتب سلیمانی در فضای مجازی سخن گفت که این مکتب امروز چه غوغایی در این فضا ایجاد کرده است.

مظاهر بابایی، رئیس جهاددانشگاهی و خبرگزاری‌های ایکنا و ایسنا فارس نیز در این نشست گفت: سردار سلیمانی تربیت شده نظام جمهوری اسلامی و انقلاب اسلامی بود. حاصل ۴ دهه تربیت این انقلاب تربیت انسان‌هایی همچون سردار سلیمانی است و این الگوی تربیتی و آموزشی توانسته حاج قاسم‌ها را تربیت کند.

محمدرضا غلام‌پور، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی فارس در ادامه این نشست، سردار سلیمانی را یکی از رویش‌های انقلاب اسلامی دانست و گفت: شهادت سردار سلیمانی در اولین سال گام دوم انقلاب رخ داد و در حقیقت این شخصیت بزرگ الگویی برای سایرین جهت اجرای گام دوم انقلاب بود.


( ۱ )