پیام تبریک رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس به ‌مناسبت روز پرستار

۳۰ آذر ۱۳۹۹ | ۰۸:۲۰ کد : ۲۶۰۰۰ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۲۱۵
رئیس جهاد دانشگاهی فارس طی پیامی فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت زینب کبری(س) و روز پرستار را تبریک گفت و بر لزوم همکاری با کادر درمان به خصوص در آخرین شب پاییز سال تأکید کرد.
پیام تبریک رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس به ‌مناسبت روز پرستار

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، همزمان با فرا رسیدن سالروز ولادت اسوه صبر و مقاومت، حضرت زینب کبری(س)، مظاهر بابایی، رئیس جهاد دانشگاهی فارس طی پیامی فرا رسیدن این روز را تبریک گفت.

در متن این پیام آمده است:

پرستاران گرامی بودند، عزیز شدند؛ واقف محبت بودند، وقف مهربانی و عطوفت شدند؛ فرشته‌هایی بی‌بال بودند که یک به یک بال درآورده و از این سرزمین رخت بربستند به سوی معبود خویش. آنان با شوق و رنج می‌‌کوشند تا رنج انسان را به شوق و آرامش برساند.

گرامیداشت حرفه‌ای که نمونه روشن و اسوه صادق آن، حضرت زینب(س) است به راستی زیبنده پرستاران است. بانوی کربلا هم با استواری پرستار خانواده، زخم‌خوردگان و بازماندگان آن اندوه جان‌کاه بود و هم پرستار منش و روش زیستن، روش و منش سربلندی و آزادگی، فراموش نکردن جامعه و دل‌سوخته آلام و جست‌وجوگر سعادت نوع بشر، همه این آموزه‌ها و مؤلفه‌های رحمانی را باید در سیرت یک پرستار با وجدان کاری جست‌وجو کرد.

اینک در سالروز ولادت قهرمان فصاحت و بلاغت، مظهر مهربانی و عطوفت، میلاد دُرّ درخشان مهر و عاطفه، پرستار زخم‌های به خون نشسته صحنه کربلا، عقیله بنی هاشم حضرت زینب کبری سلام‌الله علیها، روز پیام‌آوران امید، این مجاهدان شب زنده‌دار طریق عشق در خدمت به بیماران را گرامی می‌داریم.

در این روزگاران که پرستاران و کادر درمان در خط مقدم جبهه مقابله با کرونا هستند، بیایید با رعایت توصیه‌ها و اصول بهداشتی به خصوص در جشن شب یلدای امسال، یاری‌گر و پشتیبان آنان و مرحمی بر آلامشان باشیم، باشد که از این راه کمی قدردان آن همه ایثار و جانبازی آنان باشیم.

مظاهر بابایی

رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس