نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس خواستار شد:

ورود جهاد دانشگاهی به تولیدات ارگانیک در فارس

۲۰ آذر ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۷ کد : ۲۵۵۴۳ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۱۶
نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فراهم بودن بستر تولیدات ارگانیک در فارس از جمله محصولاتی چون؛ انجیر، انار، پرتقال و گل محمدی، از جهاد دانشگاهی فارس خواست تا در این موضوع ورود کند.
ورود جهاد دانشگاهی به تولیدات ارگانیک در فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، محمدجواد عسکری شامگاه چهارشنبه ۱۹ آذر در دیدار با معاون هماهنگی و امور مجلس جهاد دانشگاهی و رئیس جهاد دانشگاهی فارس بیان کرد: دستاوردها و اقدامات فعلی جهاد دانشگاهی بر روی طرح‌های کاربردی بسیار امیدوارکننده است اما متاسفانه کمتر به ظرفیت‌های این نهاد توجه شده است.

او با بیان اینکه امروز دنیا در حوزه‌های مختلف علمی به سرعت پیش رفته است و اگر ما خوب کار کرده بودیم، تحریم‌ها اثری نداشت، افزود: اعتقادمان بر این است که هنوز هم دیر نشده و می‌توانیم بسیاری از ظرفیت‌ها را پای کار بیاوریم.

نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه امروز دشمن بر امنیت غذایی ما تمرکز کرده است، تصریح کرد: باید در تولید و عدم ورود بسیاری از محصولاتی که خود کشور توان تولید آنها را دارد، خودکفا شویم.

عسکری خواستار ورود جدی جهاد دانشگاهی در موضوع تامین گوشت با توسعه طرح‌های اصلاح نژاد دام و داروهای دامی شد و گفت: البته این ظرفیت در جهاد دانشگاهی وجود دارد که روی موضوع بذرهای اصلاح شده و هیبریدی هم کار کند.

او تصریح کرد: در صورت ورود جهاد دانشگاهی به ویژه در سطح فارس به موضوعات فوق، با تمام توان از آنها حمایت خواهیم کرد.

نماینده مردم شهرستان‌های داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی به توسعه مراکز ناباروری هم اشاره و عنوان کرد: مجلس در این باره باید به جهاد دانشگاهی کمک کند چون این نهاد و چنین مراکزی مورد تاکید رهبری است.

عسکری با بیان اینکه ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی باید بیش از گذشته معرفی و مورد توجه قرار گیرد، گفت: امروز نیاز جدی ما تحقیقاتی است که خروجی داشته باشد و گرهی از مشکلات باز کند.

او همچنین از پیگیری و رایزنی برای در اختیار گذاشتن فضای کافی و مناسب در شهرستان داراب برای اجرای طرح عصاره گیری گل های محمدی خبر داد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: با عملیاتی شدن این طرح علاوه بر اینکه از خام فروشی جلوگیری می‌شود، ارز آوری ایجاد خواهد شد و همچنین امیدی هم برای بخش کشاورزی ایجاد می‌کند.


( ۲ )