رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس:

ایسنا آینه‌ای برای انعکاس واقعیت‌هاست

۱۸ آذر ۱۳۹۹ | ۱۵:۵۷ کد : ۲۵۴۷۰ فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۲۵۱
رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس با بیان اینکه توجه ایسنا، به عنوان یک رسانه‌ی معتبر ملی و بین‌المللی با بنیانی دانشگاهی، در همه حوزه‌ها، فعال و اثرگذار بوده است، نداشتن گرایش سیاسی را از شاخصه‌های مهم این خبرگزاری ذکر و خاطرنشان کرد: ایسنا طی دو دهه فعالیت ثمربخش خود، به مثابه‌ی آینه‌ای پاک و منعکس کننده واقعیت‌ها بوده است.
ایسنا آینه‌ای برای انعکاس واقعیت‌هاست

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، دکتر مظاهر بابایی سه‌شنبه ۱۸ آذر در جلسه پاسداشت ۲۱ سالگی ایسنا و قدردانی از خبرنگاران و عکاسان این خبرگزاری در فارس که با حضور معاون شهردار و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز برگزار شد، ضمن تبریک سالروز تاسیس این خبرگزاری، بیان کرد: ایسنا، رسانه‌ای دانشجویی و پویاست که با هدف انتشار و انعکاس اخبار صحیح و تسهیل توسعه متوازن در جامعه، به همت جهاددانشگاهی، راه‌اندازی شد.

بابایی با اشاره به اینکه، فعالیت در عرصه خبر و اطلاع‌رسانی، جزو مشاغل سخت محسوب می‌شود، خاطرنشان کرد: امروز و در شرایط شیوع کرونا، علیرغم کاهش سطح فعالیت بسیاری از مشاغل، در حوزه خبر و اطلاع‌رسانی نه تنها شاهد کاهش حجم فعالیت‌ها نیستیم، بلکه خبرنگاران، عکاسان، دبیران و سردبیران رسانه‌های مختلف، خصوصا ایسنا، در سراسر کشور، همدوش مدافعان سلامت، متعهدانه به تلاش حرفه‌ای خود مشغول هستند.

وی، خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) را از دستاوردهای مهم حوزه فرهنگی جهاددانشگاهی دانست که در کنار خبرگزاری قرآنی(ایکنا) دو بازوی پرتوان در حوزه اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی در سطحی بین‌المللی به حرکت خود ادامه می‌دهند.

رئیس خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، با تاکید براینکه، یکی از مهمترین اهداف ایجاد ایسنا، کمک به توسعه فرهنگ انقلاب اسلامی و صدور آن در سطح جهان بوده است، گفت: جهاددانشگاهی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی، علاوه بر خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا، ظرفیت مهمی تحت عنوان مرکز افکارسنجی (ایسپا) را ایجاد کرده که، فعالیت آن منحصربفرد، اثرگذار و قابل اتکا و اعتماد است.

بابایی خاطرنشان کرد: یکی از فعالیت‌های بارز مرکز افکارسنجی جهاددانشگاهی، انجام نظرسنجی در زمان برگزاری انتخابات بوده که همواره نزدیک‌ترین پیش‌بینی‌ها به نتایج نهایی انتخابات را در پی داشته است.

بابایی همچنین با تاکید براینکه جهاددانشگاهی فارس دارای ظرفیت‌های خوبی است که برای بهره‌گیری مطلوبتر از آنها نیازمند وقت و هزینه هستیم، گفت: با بالفعل شدن این ظرفیت‌ها می‌توان شاهد ارتقای خدمات و افزایش رفاه شهروندان باشیم.

رئیس جهاددانشگاهی فارس وجود کانون ارزیابی مدیران در این نهاد دانشگاهی را از پتانسیل‌های خوب در فارس برشمرد و خواستار همراهی بیشتر شهرداری شیراز در استفاده از ظرفیت‌های این کانون شد.

بابایی همچنین به ماموریت جهاددانشگاهی فارس در آموزش سه هزار متقاضی مشاغل خانگی و راه‌اندازی پارک صنایع دستی و صنایع فرهنگی و فناوری‌های نرم اشاره و اعلام کرد که با همکاری شهرداری امکان ارائه خدمات بیشتر به شهروندان در این دو مبحث فراهم خواهد شد.

در پایان این جلسه از خبرنگاران و عکاسان خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، با اهدای لوح تقدیر قدردانی و تجلیل به عمل آمد.


( ۱ )