نماینده اقلید در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی فارس:

جهاد دانشگاهی در هرعرصه‌ای موفق عمل کرده است

۲۸ آبان ۱۳۹۹ | ۱۱:۱۳ کد : ۲۴۸۰۹ آموزشی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۱۲
نماینده مردم شهرستان اقلید در مجلس شورای اسلامی گفت: جهاد دانشگاهی در هر عرصه‌ای که ورود و فعالیت کرده، عملکرد موفقی از خود برجای گذاشته است.
جهاد دانشگاهی در هرعرصه‌ای موفق عمل کرده است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، مسلم صالحی در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس، گفت: شهرستان اقلید از ظرفیت‌های مناسبی در حوزه‌های مختلف خصوصا کشاورزی، گیاهان دارویی و گردشگری برخوردار است.

او با تاکید براینکه اقلید توانمندترین شهرستان در حوزه گیاهان دارویی است، گفت: امروز شاهد فعالیت بخش خصوصی در تولید گل محمدی هستیم، به طوری که مزرعه 100 هکتاری ایجاد شده با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی تولیدکننده مرغوب‌ترین انواع گل محمدی است.

صالحی با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه اقلید در زمینه کشت زعفران و گیاه شیرین بیان، خاطرنشان کرد: شستا برای سرمایه‌گذاری در تولید و فرآوری شیرین‌بیان ورود کرده است.

نماینده مردم اقلید در مجلس شورای اسلامی با بیان این که این شهرستان در زمینه گردشگری نیز ظرفیت‌های خوبی دارد اما به دلیل شیوع کرونا، اکنون این بخش جذابیت کوتاه مدت ندارد، گفت: در حوزه صنایع دستی هم حسن آباد اقلید در تولید فرش دست بافت، شهرت دارد و با برنامه‌ریزی می‌توان این ظرفیت را بیشتر معرفی کرد.

صالحی با بیان اینکه آماده حمایت کامل از توسعه فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در شهرستان اقلید است، گفت: تلاش خود را برای ارتقاء همکاری و حمایت لازم از جهاد دانشگاهی و توسعه فعالیت‌های این نهاد در اقلید به کار خواهم بست.

رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس نیز در این دیدار تاکید کرد که حضور این نهاد در هر نقطه از ایران، نوید دهنده پویایی، امید و زمینه ساز توسعه و رشد به جامعه بوده است.

دکتر مظاهر بابایی با اشاره به حوزه گسترده فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در استان فارس، خاطرنشان کرد که اگر فضای فعالیت و همراهی با این نهاد باشد، فعالیت‌های اثربخشی در حوزه‌های آموزش، پژوهش، اشتغال و مهارت افزایی انجام خواهد داد.

بابایی با بیان این که جهاد دانشگاهی در هر نقطه متناسب با ظرفیت‌ها و نیازها، توان برنامه ریزی و انجام فعالیت را دارد، گفت: به عنوان مثال در شهرستان داراب نیز، امروز فعالیت‌های تاثیرگذاری در زمینه گیاهان دارویی انجام شده است.

وی با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان اقلید در حوزه‌های مختلف، لازمه تداوم حضور مؤثر جهاد در حوزه‌های آموزش، پژوهش، اشتغال و ... در این شهرستان را همراهی و حمایت مسئولان و نهادهای دولتی دانست.

بابایی با تاکید براینکه بنای مدیریت جهاد دانشگاهی، توقف فعالیت‌ها در هیچ شهرستانی نیست، خاطرنشان کرد: امروز توسعه فعالیتها در شهرستان اقلید منوط به تعامل بیشتر و مطلوبتر است.

او با انتقاد از اینکه همراهی وعده داده شده در ابتدای حضور جهاد دانشگاهی در اقلید، عملیاتی نشده است، گفت: اکنون و در دوران شیوع کرونا، سبک آموزش نیز به تبع دیگر ابعاد زندگی، تغییر کرده و همه به دنبال یافتن الگوهای جدید برای تداوم فعالیتها هستند.

بابایی ادامه داد: این در حالیست که جهاد دانشگاهی به واسطه توانمندی‌ها و ظرفیت‌هایی که درون خود ایجاد کرده و پرورش داده است، در حوزه آموزش نیز عملکردی قابل قبول داشته و امکان توسعه این فعالیت‌ها نیز متناسب با حمایت و همراهی دستگاه‌های مسئول وجود دارد.

او با اشاره به آماده شدن بسترهای راه‌اندازی پارک ملی علوم و فناوری‌های نرم و صنایع فرهنگی استان فارس، تآکید کرد که این اقدام بستری برای رقم خوردن اتفاقاتی خوب در زمینه فعالیت‌های خلاقانه و صنایع دستی و خلاق ایجاد کرده است.

بابایی آمادگی جهاد دانشگاهی برای استفاده از ظرفیت‌های شهرستان اقلید برای توسعه اشتغال و فراهم کردن بسترهای رشد اقتصادی را اعلام و تآکید کرد که این نهاد می‌تواند در راستای تحقق جهش تولید، کمک کننده باشد.


( ۱ )