افتخار جهاددانشگاهی توجه ویژه به قرآن است

۲۱ آبان ۱۳۹۹ | ۰۸:۰۰ کد : ۲۴۵۹۹ فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۰۳
رئیس جهاددانشگاهی فارس با اشاره به فرا رسیدن سالروز تأسیس خبرگزاری ایکنا به‌عنوان بزرگترین رسانه قرآنی جهان اسلام گفت: یکی از افتخارات جهاد دانشگاهی در طول دوره خدمتش، توجه ویژه به قرآن ضمن انجام فعالیت‌های خود در حوزه‌های علمی، پژوهشی و آموزشی است.
افتخار جهاددانشگاهی توجه ویژه به قرآن است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس به نقل از ایکنا، مظاهر بابایی، رئیس جهاد دانشگاهی فارس، ضمن تبریک فرا رسیدن سالروز تأسیس خبرگزاری ایکنا به آیه ۲۹ سوره ص « کِتَابٌ أَنْزَلْنَاهُ إِلَیکَ مُبَارَکٌ لِیدَّبَّرُوا آیاتِهِ وَلِیتَذَکَّرَ أُولُو الْأَلْبَابِ؛ [این] کتابى مبارک است که آن را به سوى تو نازل کرده‏‌ایم تا در [باره] آیات آن بیندیشند و خردمندان پند گیرند» اشاره کرد و گفت: به یقین انسان در هیچ عصر و دوره‌ای بی‌نیاز از قرآن و رهنمودهای قرآنی نبوده و نخواهد بود، آنان که راهی به جز صراط مستقیم را برگزینند و خود را بی‌نیاز از این مشعل فروزان بدانند، در ضلالت، گمراهی و سرگردانی خواهند بود.

وی افزود: بی‌شک آشنایی اندیشمندان، هنرمندان، متفکران و فرهنگوران ما به این کتاب مقدس و احادیث و سنن پیامبر(ص) و خاندان مطهر ایشان بود که توانست جهان اسلام را به‌عنوان جهان اندیشه‌ای و متفکر بشری معرفی کند.

بابایی با تأکید بر اینکه اساسی‌ترین و اصلی‌ترین کار فرهنگی، فعالیت‌های قرآنی است، گفت: یکی از افتخارات جهاد دانشگاهی در طول دوره خدمتش، توجه ویژه به قرآن ضمن انجام فعالیت‌های خود در حوزه‌های علمی، پژوهشی و آموزشی است.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس اظهار کرد: جهاد دانشگاهی همواره تلاش برای احیای تمدن و فرهنگ اسلامی و بهره‌برداری علمی و اندیشه‌ای از قرآن شریف و معارف اهل بیت(ع) را سرلوحه فعالیت‌های فرهنگی خود قرار داده است و به‌عنوان یک نهاد خلاق و نوآور همواره در پی ارائه خدمات نوآورانه در این حوزه و دیگر حوزه‌ها بوده و هست و راه‌اندازی نخستین خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به‌عنوان بزرگترین خبرگزاری قرآنی جهان اسلام و انتشار اخبار و فعالیت‌های قرآنی به چندین زبان زنده دنیا گواهی بر این مدعاست.

رئیس خبرگزاری ایکنا شعبه فارس بیان کرد: امروز در عصر رسانه و لزوم ارتباط جهانی، واجب است که فعالیت‌های دینی و قرآنی نیز به‌صورت گسترده در اختیار مشتاقان قرار گیرد که انصافاً خبرگزاری ایکنا توانسته است این مهم را به نحو احسن انجام دهد.

وی گفت: اطلاع‌رسانی دقیق اخبار و رویه‌های قرآنی و دینی کشور، تلاش جهت تحقق فرهنگ قرآن در ایران و جهان، ترویج سبک زندگی قرآنی، شبهه‌زدایی از تارک نظام مقدس جمهوری اسلامی و بصیرت‌افزایی از رسالت‌های این خبرگزاری است که حمایت همه مسئولان از این خبرگزاری را می‌طلبد.


( ۱ )