میثاق دوباره جهادگران دانشگاهی فارس با شهدا

۰۵ مهر ۱۳۹۹ | ۱۴:۵۸ کد : ۲۳۱۱۳ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۱۸
لحظه به لحظه قدم گذاشتن در وادی عشق‌بازان، شور می‌خواهد و شعور. شوری از جنس عشق و مستی و شعوری از تبار آزادمردان و یکه‌تازان دلاورمرد عالم.
میثاق دوباره جهادگران دانشگاهی فارس با شهدا

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، در چهلمین سالگرد دفاع مقدس و در هفته‌ای که مزین به همین نام است، طبق یک سنت هر ساله جمعی از جهادگران دانشگاهی فارس برای تجدید میثاق با آرمان‌های امام و شهدا راهی دیار عاشقان و سرگشتگان و آزادگان یعنی گلزار شهدا شدند.

همیشه یادآوری حماسه‌ها و پیروزی‌ها برای ملت‌ها شیرین و گواراست. آنجا که یک ملت در تورق خاطرات تاریخی خود می‌خواند که چگونه فرزندانی از این مرز و بوم برای حفظ خاک و اعتقادات خود جان در طبق اخلاص نهاده و راهی جبهه‌های نبرد حق علیه باطل می‌شوند و در این راه چه حماسه‌آفرینی‌هایی که انجام نمی‌دهند.

دفاع مقدس ملت ایران به حق یکی از بی‌نظیرترین حماسه‌های تاریخ ایران است که مهم‌ترین ویژگی و خصلت آن شکوفایی معنویت، از خودگذشتگی و ایثار اقشار مختلف مردم بود، اما در یادآوری حماسه دفاع مقدس بی‌شک یکی از اصلی‌ترین ارکانی که به ذهن هر شخصی خطور می‌کند، ایثار و از خودگذشتگی شهدایی بود که در این راه از عزیزترین دارایی خود یعنی جانشان گذشتند.

به راستی شمارش لحظاتی که در آن نجواهای عاشقانه و عارفانه با امامزادگان عشق سر داده می‌شود، کار راحتی نیست و باید اهل دل بود تا این لحظات را به خوبی درک کرد.

لحظه به لحظه قدم گذاشتن در وادی عشق‌بازان، شور می‌خواهد و شعور. شوری از جنس عشق و مستی و شعوری از تبار آزادمردان و یکه‌تازان دلاورمرد عالم. آمدیم تا به شهدا بگوییم ما خفتگان در ساحل، غرق به طوفانیم و شما چه آرام، در پهنه بیکرانتان، حیرتمان را به نظاره نشسته‌‏اید. چه زیباست قاب عکس خالیتان بر دیوار قلب‏مان. هنوز در صفحه صفحه تاریخ، تفسیر حدیث جاودانگیتان را می‌نویسند و پایانی بر آن نیست و چه زیباست شعر دلتنگی‌هایمان.

چه خوب است اگر بتوانیم اندکی تأمل بر وصیت‌نامه کسانی کنیم که امروز به میهمانی آنان آمدیم و بدین طریق بتوانیم راهی که سرگشتگان عاشق برای ما ترسیم کردند، را بشناسیم و ادامه دهیم. روزی که می‌دانستند رفتنی هستند، نوشتند، از دل هم نوشتند برای من و مایی که امروز میراث‌دار آنان شده‌ایم.

آری! راه جبهه حق به برکت آنانی که در این راه جانفشانی کردند و رفتند، همواره ادامه دارد و این ما هستیم که باید در دو راهی دنیا انتخاب کنیم که کدام مسیر را برای طی طریق برگزینیم.