رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس:

شهدا معنویت را در عمل معنا کردند

۰۵ مهر ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۷ کد : ۲۳۱۰۲ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۸۹
رئیس جهاددانشگاهی فارس با تأکید بر اینکه شهدا و خانواده‌های آنان معنویت، استقامت و جوانمردی را در عمل معنا کردند، اظهار کرد: در سیره شهدا و رزمندگان اسلام، چیزی به‌ نام منفعت‌طلبی و مصلحت‌طلبی وجود نداشت و این همان راهی است که باید آن را ادامه دهیم و حق مطلب را ادا کنیم.
شهدا معنویت را در عمل معنا کردند

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، مظاهر بابایی، رئیس جهاددانشگاهی فارس، امروز، ۵ مهرماه در نشست گرامیداشت هفته دفاع مقدس که در مجتمع آموزشی جهاد دانشگاهی شیراز برگزار شد، بیان کرد: امروز و در چهلمین سالگرد دفاع مقدس مشکلات زیادی در جامعه وجود دارد،‌ از یک طرف شیوع ویروس کرونا و از سوی دیگر دچار مشکلات اقتصادی هستیم.

وی افزود: امسال در چهلمین سالگرد دفاع مقدس باید با توجه به شرایط موجود بررسی کنیم و ببینیم به‌ عنوان خدمتگزار ایرانی مسلمان و فرزند انقلاب در کجای قضیه ایستاده‌ایم و چقدر سهم و دین خود را برای رفع مشکلات کشور ادا کرده‌ایم.

بابایی اهمیت الگوبرداری از درس‌های دفاع مقدس را یادآور شد و افزود: در دفاع مقدس فرزندان رشیدی از ایران اسلامی را که هر کدام سمبل ایثار و فداکاری و همدردی و همراهی بودند، را از دست دادیم تا امروز این امنیت را داشته باشیم.

رئیس جهاددانشگاهی فارس ادامه داد: جهادگران دانشگاهی معنی امنیت امروز را به‌ خصوص طی یکسال گذشته و در جریان اغتشاشات آبان‌ماه که آشوبگران یکی از ساختمان‌های این نهاد را به آتش کشیدند، درک کرده‌اند و همین مسئله موجب شده است تا بیش از پیش قدر امنیت را بدانیم و قدردان زحمات خانواده‌هایی باشیم که پاره‌های تن خود را برای حفظ امنیت ما از دست داده‌اند.

وی با تأکید بر اینکه شهدا و خانواده‌های آنان معنویت، استقامت و جوانمردی را در عمل معنا کردند، گفت: امروز و در چهل سالگی دفاع مقدس باید این سؤال را بپرسیم که برای این نظام مقدس و کسانی که ۸ سال عاشقانه و خالصانه جنگیدند، چه کرده‌ایم؛ در سیره شهدا و رزمندگان اسلام، چیزی به‌نام منفعت‌طلبی و مصلحت‌طلبی وجود نداشت و این همان راهی است که باید آن را ادامه دهیم و حق مطلب را ادا کنیم.

بابایی با یادآوری اینکه در قرآن کریم چندین خصوصیت درباره جهاد در راه خدا آمده است، افزود: طبق آیات قرآن کریم، جهادگران در راه خدا رستگاران و مؤمنان واقعی هستند و با خدا تجارت می‌کنند؛ لذا جهادگران دانشگاهی هم باید این آموزه‌ها را سرلوحه امور خود قرار داده و همواره برای رضایت خداوند و خدمت به خلق تلاش کنند.

رئیس خبرگزاری ایکنا شعبه فارس با تأکید بر اینکه تک تک کارمندان این نهاد باید تلاش کنند تا متخلق به روحیه جهادی باشند، گفت: تنها در سایه روحیه جهادی است که همدلی‌ها و همراهی‌ها اتفاق می‌افتد که بحمد الهی این مسئله را در جهاد دانشگاهی فارس به خوبی مشاهده‌ کردیم چنانچه در ۱۰ ماه گذشته و بعد از اغتشاشات آبان‌ماه که خسارت سنگینی به این نهاد وارد شد و سرمایه‌ای که بیش از ۱۰ سال برای آن زحمت کشیده شد و محل تأمین درآمد و بودجه این نهاد بود، به آتش کشیده شد، جهادگران دانشگاهی با تلاش شبانه‌روزی در کنار یکدیگر توانستند باز هم این مجتمع را سرپا کنند و وجود چنین همکارانی مایه افتخار است و این همان روحیه جهادی و بسیجی است که انتظار داریم در میان جهادگران وجود داشته باشد.

وی بیان کرد: امروز اگر می‌خواهیم میراث‌دار شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت و دفاع مقدس و عاشورا باشیم، باید یاد بگیریم که در برابر مشکلات مقاومت کرده و با کار جهادی و روحیه بسیجی بر مشکلات فائق آییم.

بابایی همچنین جهادگران را به رعایت اخلاق اسلامی سفارش کرد و گفت: جهادگران باید همواره متخلق به اخلاق اسلامی باشند و در کنار کارهای جهادی، یک الگوی مناسب اخلاقی برای سایر ادارات باشند.

رئیس جهاددانشگاهی فارس بیان کرد: علی‌رغم اینکه شرایط بدی اقتصادی را پشت سر گذاشته‌ایم اما به حمد الهی همچنان در مسیر توسعه قرار داریم و برنامه توسعه هیچ‌کدام از بخش‌های جهاد دانشگاهی عقب نیفتاده است و اتفاقات خوبی هم در حوزه پژوهشی و کاربردی در حال انجام است و ما ثابت کردیم که می‌توانیم جهادی و بسیجی‌وار کارهای خود را انجام دهیم.

شایان ذکر است در پایان این مراسم به مناسبت روز سرباز و هفته دفاع مقدس از سربازان امریه جهاد دانشگاهی با اهدای لوحی تقدیر به عمل آمد.


( ۱ )