در دیدار مدیرکل ورزش و جوانان و رئیس جهاددانشگاهی فارس تاکید شد

توسعه همکاری جهاددانشگاهی و ورزش و جوانان در فارس

۲۳ شهریور ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۴ کد : ۲۲۶۶۱ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۱۶
توسعه همکاری جهاددانشگاهی و ورزش و جوانان در فارس

مدیرکل ورزش و جوانان و رئیس جهاددانشگاهی استان فارس در یک دیدار صمیمانه، بر لزوم توسعه همکاری و تعامل بین دستگاهی و تسریع در اقدامات مشترک و استفاده مطلوبتر از ظرفیت‌های موجود با هدف تحقق برنامه‌های مشترک، تاکید کردند.

دکتر مظاهر بابایی با همراهی معاونان پشتیبانی و پژوهشی جهاددانشگاهی فارس صبح امروز یک‌شنبه 23 شهریورماه در دیداری صمیمانه با عباس حاجی‌زاده مدیرکل ورزش و جوانان این استان ضمن بررسی ظرفیت‌های همکاری متقابل، خصوصا در حوزه جوانان و توسعه و نهادینه کردن ورزش در جامعه، در خصوص استفاده از ظرفیت جهاددانشگاهی برای انجام طرح‌های مشترک به بحث و تبادل‌نظر پرداختند.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی فارس، بابایی ابراز امیدواری کرد که انتصاب مدیرکل جدید برای ورزش و جوانان فارس، خیر و برکت را برای جامعه هدف این اداره کل به همراه داشته باشد.

وی ضمن معرفی فعالیت‌ها و خدمات جهاد دانشگاهی در ابعاد مختلف، گفت: با توجه بنیه علمی و انجام طرح‌های مشابه، این نهاد آمادگی دارد تا در بحث جوانان با راه‌اندازی مرکز تندرستی و سلامت با همکاری اداره ورزش و جوانان بتواند  گامی اساسی در راستای تبدیل شیوه‌های سنتی ورزش به روش‌های آکادمی و علمی بردارد.

بابایی با اشاره به آمادگی جهاددانشگاهی برای همکاری‌های متقابل در مباحث آموزشی، پژوهشی، فرهنگی، ورزشی، اشتغال‌زایی و فعالیت‌های رسانه‌ای، گفت: خوشبختانه جهاد دانشگاهی در حوزه جوانان از پیشینه و اندوخته خوبی برخوردار است.

او ادامه داد: با توجه به وجود مراکزی نظیر نوآوری و شکوفایی، روانشناسی، آموزش‌های تخصصی و خدمات تخصصی و درمانی در زیرمجموعه جهاددانشگاهی، این نهاد می‌تواند بازوی توانمند تمام دستگاه‌های اجرایی خصوصا ورزش و جوانان در انجام هرچه مطلوبتر وظایف محوله باشد.

بابایی همچنین گفت: جهاددانشگاهی فارس می‌تواند همکاری مطلوبی را در زمینه استعدادیابی کودکان و نوجوانان و جوانان، انجام طرح‌های پژوهشی و علمی در زمینه ورزش درمانی، فعالیت‌های پیشگیرانه از بروز مشکلات سالمندی، فعالیت‌های آموزشی در زمینه‌های تخصصی حوزه ورزش و جوانان داشته باشد.

معاون پژوهشی جهاد دانشگاهی فارس نیز در این جلسه گفت: ایجاد مرکز تندرستی و سلامت با توجه به علاقه‌مندی اداره ورزش و جوانان و بنیه علمی جهاد دانشگاهی و نیز همکاری با بخش تربیت‌بدنی و اساتید دانشگاه شیراز می‌تواند منجر به راه‌اندازی مرکزی با توان علمی و استعدادیابی و اصلاحات حرکتی برای تمامی گروه‌های سنی از کودکان تا سالمندان را شامل شود.

مریم سروش افزود: تنها در تهران مرکزی با این مشخصات مشغول به فعالیت است که این امر در شیراز و استان فارس برای اولین بار با همکاری اداره ورزش و جوانان و توسط جهاد دانشگاهی می‌تواند اجرا و به بهره‌برداری برسد.

بنابراین گزارش، مدیرکل ورزش و جوانان فارس نیز ضمن حائز اهمیت دانستن فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در کشور و به ویژه فارس، گفت: انجام طرح‌های پژوهشی و تخصصی در راستای سلامت جوانان و ایجاد روحیه نشاط و شادابی از جمله اهداف این اداره کل است که امیدواریم با همکاری متقابل این اداره با جهاد دانشگاهی شاهد به ثمر رسیدن فعالیت‌های اینچنینی باشیم.

عباس حاجی‌زاده با اشاره به انعقاد تفاهمنامه‌ای بین وزارت ورزش و جوانان و جهاددانشگاهی در سطح کشور، ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک شاهد رشد چشمگیر و علمی و تخصصی شدن هرچه بیشتر فعالیت‌های حوزه ورزش و جوانان در کشور و استان فارس باشیم.

حاجی‌زاده در خصوص طرح سربازمهارت نیز گفت: فاز اول این طرح از سال گذشته در فارس با همکاری جهاد دانشگاهی اجرایی شده است که امیدواریم تا پایان شهریور امسال به پایان برسد و فاز دوم آن اجرایی شود.


( ۲ )