تجدید میثاق جهادگران دانشگاهی فارس با شهدای هشت سال دفاع مقدس

۰۳ مهر ۱۳۹۷ | ۱۳:۱۲ کد : ۲۱۸۲ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۴۹۵
جهادگران جهاد دانشگاهی فارس در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس با حضور در گلزار شهدای شیراز، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا و مدافعین حرم، بار دیگر با آرمان‌های انقلاب و شهدای هشت سال جنگ تحمیلی تجدید میثاق کردند.
تجدید میثاق جهادگران دانشگاهی فارس با شهدای هشت سال دفاع مقدس

 

 جهادگران جهاد دانشگاهی فارس در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس با حضور در گلزار شهدای شیراز، ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدا و مدافعین حرم، بار دیگر با آرمان‌های انقلاب و شهدای هشت سال جنگ تحمیلی تجدید میثاق کردند.

 به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس صبح سه‌شنبه سوم مهرماه در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران، جهادگران را وام‌دار خون شهدا دانست و حضور سالانه آنها در گلزار شهدا را یادآوری مجدد از پاسداست یاد و خاطره کسانی عنوان کرد که خالصانه‌ترین دارایی خود را در طبق اخلاص گذاشتند.

 دکتر مظاهر بابایی خاطرنشان کرد: شهدای هشت سال دفاع مقدس از جان خود گذشتند تا مبادا ذره‌ای از خاک این مرز و بوم به دست بیگانگان بیفتد و ما امروز نیز در آستانه چهل‌سالگی انقلاب عهد می‌بندیم که تا آخرین قطره خون خود ادامه دهنده راه و هدف آن‌ها باشیم.

 وی شهدای جنگ تحمیلی را به مثابه دلیر مردان سرافراز و سرو قامتان سرسبزی توصیف کرد که زندگی خویش را در سفیدی کفنی پوشیدند تا خون سرخشان حافظی باشد در برابر دشمنان ایران اسلامی و قهرمانانه فریاد الله اکبر سردادند تا همه دشمنان موطن اسلامی بدانند تا زمانی که ادامه دهنده خون شهدا هستیم ذره‌ای چشم‌داشت به آب، خاک و ارزش‌های والای جمهوری اسلامی نداشته باشند.

 رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس به خطاب خدواند نسبت به شهدا در مجمع‌البیان قدسی مبنی بر اینکه " انا خلیفه فی اهل" هم اشاره و خاطرنشان کرد: خدواند به شهدا وعده داده که کسی به شهادت می‌رسد خود ذات باری تعالی جانشین او در خانواده‌اش می‌شود و در امری دیگر نیز می‌فرماید: و هر که موجبات شادی خانواده شهدا را فراهم کند من از او راضیم. و هر که موجبات ناراحتی آن‌ها را فراهم کند ناراحتی من را به همراه دارد.

 بابایی با بیان اینکه شهدا رفتهند که انقلاب بماند، ایران آزاد و آباد باشد و مردم در آسایش و آرامش باشند، گفت: آیا در شرایط کنونی شهدا از ما راضیند؟

 وی که پایبندی به شهدا و اهداف آنها را رمز ماندگاری امروز کشور می‌داند، اظهار کرد: پایبندی شهدا به آرمان‌های انقلاب و امام راحل باعث پایندگی نظام جمهوری اسلامی شد و امروز بر همه ما واجب است که با پایبندی به این آرمان‌ها در ارتقای و رشد کشورمان همت کنیم.

 بابایی که معتقد است صرف یک هفته یا یک روز در سال به عنوان میثاق با شهدا نمی‌تواند ما را به اهداف عالی نظام برساند، تاکید کرد: همه‌ی ما موظفیم که هر روز تکرار کنیم که در برابر خون شهدا مسئول هستیم؛ چرا که روزی بابت عملکرد امروزمان بازخواست خواهیم شد.

 رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس همچنین با تاکید بر این موضوع که در شرایط فعلی دشمن از هیچ کاری برای ضربه زدن به انقلاب و نظام کوتاهی نمی‌کند، گفت: بر همه ما واجب که به صورت عملی و نه شعار پیرو آرمان‌های شهدا باشیم.

 بابایی یادآور شد: این نهاد انقلابی همواره چه در زمان جنگ و چه پس از آن پرچم‌دار آرمان‌های انقلاب و امام راحل بوده و هست و در این راه شهدای بسیاری را تقدیم انقلاب کرده است.

 در این مراسم که با غبار روبی و اعطای شاخه گل بر مزار شهدای گمنام شیراز در جنگ تحمیلی همراه بود، رئیس، معاونین و جمعی از کارکنان جهاد دانشگاهی فارس حضور داشتند.


( ۲ )