معاون استانداری در دیدار از جهاددانشگاهی و ایسنای فارس:

ایجاد نشاط اجتماعی از رسالت‌های مهم خبرنگاران است

۲۱ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۶:۵۸ کد : ۲۱۶۲۳ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۲۶۲
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس تاکید کرد: ایجاد نشاط اجتماعی، امید و سرزندگی در جامعه از رسالت‌های مهم امروز خبرنگاران است، چرا که ناامیدی افسردگی به دنبال دارد و نتیجه افسردگی، افزایش آسیب‌های اجتماعی است.
ایجاد نشاط اجتماعی از رسالت‌های مهم خبرنگاران است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، سید احمد احمدی‌زاده که به مناسبت چهلمین سال تاسیس جهاددانشگاهی و روز خبرنگار با همراهی کیوان نیازی، مدیرکل امور اجتماعی استانداری فارس از خبرگزاری دانشجویان ایران منطقه فارس بازدید و با رئیس، سردبیر و خبرنگاران این خبرگزاری دیدار و گفت و گو داشت، با اشاره به چالش و بحران‌هایی که از ابتدای سال گذشته تاکنون در فارس حادث شده است، گفت: سال ۹۸ را با سیل و خسارت گسترده ناشی از آن در فارس آغاز کردیم و پس از آن در مقاطع مختلف شاهد بروز آتش سوزی، حمله ملخ و زلزله بودیم.

احمدی‌زاده با اشاره به اینکه اجرای یک طرح تقسیمات کشوری، در هر منطقه ممکن است با اعتراض و تجمع مواجه باشد،‌ گفت: سال گذشته هفت مورد تقسیمات کشوری در استان فارس اجرا و هفت شهرستان جدید ایجاد شد، حال آنکه هیچ موردی از درگیری و تحصن را شاهد نبودیم.

او برگزاری انتخابات‌های مختلف را از دیگر رویدادهای یکسال گذشته در فارس دانست و با بیان اینکه تمام رویدادهای یاد شده، به احسن وجه مدیریت شد، شیوع کرونا در کشور و به تبع آن استان فارس را پایان بخش سال ۹۸ ذکر و خاطرنشان کرد: تا نیمه خرداد امسال فارس وضعیت خوبی در کنترل و مدیریت این بیماری داشت اما با بازگشایی مجدد اصناف و عادی سازی شرایط از سوی مردم، شاهد افزایش تعداد مبتلایان و فوتی‌ها شدیم که کماکان ادامه دارد.

معاون استانداری فارس خاطرنشان کرد: پیش از شیوع کرونا در کشور به دستور استاندار فارس قرارگاه زیستی پدافند راه‌اندازی شد و تشکیل این مهم نقش بسزایی در کنترل بیماری کووید ۱۹ در فارس داشت.

احمدی‌زاده با بیان اینکه همراهی رسانه‌ها و خبرنگاران، عاملی مهم در کسب موفقیت‌های مختلف در عرصه مدیریتی استان فارس بوده است، روز خبرنگار را تبریک گفت و خواستار تلاش بیشتر آنها در آگاه سازی و اطلاع رسانی در خصوص این بیماری و همراهی با ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا شد.

معاون استانداری فارس، با بیان اینکه جهاددانشگاهی یک نهاد انقلابی با گستره‌ی عملکردی مطلوب و تاثیرگذار است، خبرگزاری‌های دانشجویان ایران(ایسنا) و قرآنی(ایکنا) را نمونه‌ای از اقدامات فرهنگی تاثیرگذار جهاددانشگاهی دانست و با بیان اینکه ایسنا، پایه گذار تحول در حوزه خبر و اطلاع‌رسانی بود، گفت: با آغاز فعالیت ایسنا، شاهد استفاده مطلوب‌تر از بستر اینترنت در اطلاع‌رسانی و تغییر در محتوا و شکل اخبار و تهیه و انتشار گزارش‌های خبری و البته عکس بودیم.

احمدی‌زاده با تاکید براینکه خدمات علمی، پژوهشی، فرهنگی و آموزشی چهل ساله جهاددانشگاهی، تاثیرگذار و مناسب بوده است، سالروز تاسیس این نهاد انقلابی را تبریک گفت و از اقدامات جهاددانشگاهی و خبرگزاری دانشجویان ایران، در راستای تحقق اهداف نظام اسلامی و همراهی با دولت، قدردانی کرد.

او در بخش دیگری از سخنان خود ضمن ارزیابی مطلوب تعامل مجموعه مدیریت ارشد فارس با نمایندگان این استان در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد که تعامل و همراهی نمایندگان با مجموعه دولت موجب توسعه، پیشرفت و آرامش استان خواهد شد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری فارس از آنچه ضعف در اطلاع‌رسانی اقدامات انجام شده عمرانی و توسعه‌ای فارس،‌ ارزیابی می‌کرد، انتقاد و اضافه کرد: اقدامات مدیریتی دولت در شرایط شیوع کروناویروس کمتر اطلاع‌رسانی شده است، حال آنکه بیش از ۸۰ هزار کارگر در پی گسترش بیماری کرونا و تعطیلی برخی صنوف بیکار و بیش از ۷۳ هزار نفر مشمول بیمه بیکاری شدند.

او ادامه داد: معتقدم اگرچه فشارهای اقتصادی مختلفی بر کشور مستولی شده، اما همچنان دولت با ثبات در حال اداره کشور است.

معاون استاندار فارس با تاکید بر اینکه باید به جای یأس و ناامیدی به پیشرفت استان کمک کرد، گفت: منازعات سیاسی جز عقب گرد نتیجه‌ای برای جامعه ندارد.

رئیس جهاددانشگاهی فارس نیز در ادامه این نشست بیان کرد: این مجموعه در استان فارس در دهه‌های نخست فعالیت به خوبی ورود کرد؛ به ویژه در راه‌اندازی مرکز مشاوره ژنتیک، آزمایشگاه ژنتیک و پرداختن به امور درمان ، که اولین‌های کشور و فارس محسوب می‌شود.

مظاهر بابایی ادامه داد: متاسفانه در یک مقطع کوتاه به دلایل مختلف فاصله‌ای بین اهداف ترسیم شده جهاد ایجاد و این امر موجب شد تا این نهاد از موضوع ورود به مباحث کلانی که می‌توانست شاخص شود، فاصله بگیرد.

او اضافه کرد: از اواخر سال ۹۶ با استفاده از نیروهای جوان، متعهد، متخصص باروحیه جهادی و همچنین با توجه به نیاز و ظرفیت‌های استان شروع به برنامه ریزی کرده و یکسال از وقت مان را در دوره جدید مدیریت به مباحث پژوهش، دانش بنیان و ظرفیت‌های خالی استان متمرکز کردیم.

رئیس خبرگزاری دانشجویان ایران منطقه فارس، خاطرنشان کرد: در راستای حرکت جدی و تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی و جهش تولید، تفاهم نامه‌ای با استانداری در قالب ایجاد خط تولید عصاره گیری گل‌ محمدی، مراکز سرطان، ناباروری و بیمارستان توریسم درمانی مبادله شد و مقدمات این موضوعات در دستور کار قرار گرفت اما وقوع حوادث آبان و وارد شدن خسارت جدی به ساختمان مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی در شیراز، عاملی بر کند شدن روند فعالیت‌ها بود.

بابایی با بیان اینکه اگر لزوم جبران خسارت‌های مالی سنگین به مرکز علمی کاربردی شیراز نبود یا حداقل بخشی از این خسارت‌ها به شکلی تامین می‌شد، امروز شاهد بهره‌برداری از مراکز ناباروری و سرطان در شیراز بودیم، گفت: علیرغم تمام مشکلات موجود، اقدامات برنامه‌ریزی شده جهاددانشگاهی در فارس متوقف نشده است و تداوم دارد.

رئیس جهاددانشگاهی فارس ابراز امیدواری کرد که در ماه‌های ابتدایی سال آینده، شاهد آغاز حرکت‌های اجرایی در حوزه‌های جدیدی از فعالیت این نهاد انقلابی در فارس باشیم و به تدریج تا پایان سال 1400، گام‌های برداشته شده، تکمیل شود.

بابایی خاطرنشان کرد: جهاددانشگاهی کشور در سال ۹۶  تنها پارک ملی صنایع نرم فرهنگی را راه‌اندازی کرد و با توجه به اینکه فارس نیز دارای ۷۰ صنایع دستی خاص و همچنین دارای ظرفیت‌های بالای گردشگری، صنایع دستی، میراث فرهنگی و مذهبی است، رایزنی‌هایی انجام شد تا یک شعبه از این پارک ملی در استان راه‌اندازی شود.

رئیس خبرگزاری دانشجویان ایران منطقه فارس با بیان اینکه این پارک با هدف اشتغالزایی، تولید ارزش افزوده و افزایش فروش صنایع دستی در فارس راه‌اندازی خواهد شد، ابراز امیدواری کرد که شعبه استانی پارک ملی صنایع نرم فرهنگی در فارس در آینده‌ای نزدیک به به بهره‌برداری برسد.