رئیس مجمع نمایندگان فارس:

حرکت جهاددانشگاهی به سمت خودکفایی کشور است

۱۶ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۱ کد : ۲۱۴۷۸ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۲۵۹
نماینده مردم شهرستان‌های لامرد و مهر و رئیس مجمع نمایندگان فارس در مجلس شورای اسلامی، حرکت جهاددانشگاهی به سمت خودکفایی کشور دانست و به لزوم استفاده از ظرفیت بخش خصوصی از سوی این نهادانقلابی، تاکید کرد.
حرکت جهاددانشگاهی به سمت خودکفایی کشور است

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، سیدموسی موسوی با تبریک فرارسیدن چهلمین سالروز تاسیس جهاددانشگاهی، گفت: جهاد دانشگاهی یک نهاد برآمده از دل انقلاب است که بعد از تعطیلی دانشگاه در زمان انقلاب فرهنگی توانست با شناسایی ظرفیت های دانشگاهی و با برنامه های جهادی اتفاقات خوبی را برای این نظام رقم بزند.

وی گفت: مجموعه ای که توانست در اوایل دهه شصت نیروی متخصص را برای این انقلاب تربیت کند همین جهاد دانشگاهی بود. اکنون نیز عملکرد و خروجی این نهاد نشان می دهد یک مجموعه موفق در پرورش نیروی انقلابی است.

رئیس مجمع نمایندگان فارس، جهاددانشگاهی را در زمینه پژوهشی بسیار فعال دانست و یادآور شد: من اولین بار نام جهاد دانشگاهی را در دوران دفاع مقدس شنیدم؛ در آن زمان این نهاد بسیار موثر عمل کرد و هرچه زمان بیشتر می گذشت این نام و تیم نیز قوی تر می شد. در سال‌های نزدیکتر فعالیت این نهاد در زمینه‌های مختلف رشد کرده و تقریبا در همه علوم ورود کرده‌اند که به‌حمدالله هر روز شاهد خبرهای خوبی از حوزه های نفت و گاز، پزشکی، علوم انسانی و ...  هستیم.

موسوی ادامه داد: این نهاد با استفاده از دانش تخصصی و نیروهای خلاق و خوشفکر می تواند نیازهای کشور را شناسایی و در رفع آنها تلاش کند، البته آنچه تاکنون دیده ایم هم همان بوده که در این شرایط تحریم برای رفع نیاز ها و حرکت رو به جلو موثر بوده است.

وی با تاکید بر شناساندن بیشتر این نهاد انقلابی به جوانان و نسل جدید، گفت: شاید جهاددانشگاهی برای مردم و بخصوص نسل های جدید شناخته شده نباشد، ابتدا باید این پتانسیل شناسانده شود و با توجه ظرفیت استان فارس از تربیت یافتگان این نهاد در روند رو به رشد استان استفاده کرد.

رئیس مجمع نمایندگان فارس گفت: جهاد دانشگاهی در حوزه های مختلف ورود کرده و در همه آنها به موفقیت های چشمگیری رسیده است، این نهاد در حال کمک به خودکفا شدن کشور در زمینه های مختلف است.

موسوی نماینده مردم شهرستان های لامرد و مهر در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم جذب سرمایه گذار و همکاری بیشتر با بخش خصوصی از سوی جهاددانشگاهی، لزوم حمایت از این نهاد به عنوان ظرفیتی تخصصی و با تجربه از سوی دستگاه‌های مختلف، گفت: باید از این ظرفیت انقلابی و جهادی حمایت کرد و برای حمایت بیشتر نیاز است که دستگاه های مختلف به موضوع ورود کنند، جذب سرمایه گذار در برنامه های این نهاد بخصوص در حوزه صنایع می تواند بسیار موثر باشد.


( ۱ )