ضرورت تخصیص بودجه‌هایی در شأن فعالیت‌های قرآنی/ ظرفیت جامعه قرآنی را دریابیم

۲۲ تیر ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۳ کد : ۲۰۰۴۹ فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۲۷۵
رئیس خبرگزاری ایکنا فارس با بیان اینکه امروز در عرصه فعالیت‌های قرآنی مشکلاتی وجود دارد که عمده آن‌ها به بحث نبود بودجه بازمی‌گردد، گفت: از نمایندگان مجلس انتظار می‌رود بودجه‌هایی مناسب و در شأن این نوع فعالیت‌ها تصویب کنند.
ضرورت تخصیص بودجه‌هایی در شأن فعالیت‌های قرآنی/ ظرفیت جامعه قرآنی را دریابیم

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، مظاهر بابایی، رئیس جهاددانشگاهی و خبرگزاری ایکنا شعبه فارس، در گفت‌وگو با ایکنا، در تبیین انتظارات جامعه قرآنی از نمایندگان مجلس، گفت: قرآن کتاب و منشور انقلاب اسلامی است و همان‌طور که پیروزی و تثبیت انقلاب از طریق عمل به آموزه‌های این کتاب آسمانی میسر شد، مسلماً تداوم این انقلاب نیز نیازمند توجه به همین آموزه‌هاست.

وی با تأکید بر اینکه لزوم ترویج آموزه‌های قرآنی التزام عملی به آن است، از این‌رو تمام مدیران نظام اسلامی باید به‌عنوان یک آموزه عملی به آن نگاه کنند، افزود: در این راستا نمایندگان مجلس به‌عنوان ریل‌گذاران نظام می‌توانند نقش مؤثری ایفا کنند و با تصویب قوانین مرتبط، توسعه و ترویج عملی آموزه‌های قرآنی را در دستور کار خود قرار دهند.

بابایی با اشاره به آیه ۴۱ سوره حج «الَّذینَ إِنْ مَکَّنَّاهُمْ فِی الْأَرْضِ أَقَامُوا الصَّلَاهَ وَآتَوُا الزَّکَاهَ وَأَمَرُوا بالْمَعْرُوفِ وَنَهَوْا عَنِ الْمُنْکَرِ...؛ همان کسانى که چون در زمین به آنان توانایى دهیم نماز برپا مى‌دارند و زکات مى‌دهند و به کارهاى پسندیده وامى‌دارند و از کارهاى ناپسند باز مى‌دارند»، گفت:‌ در این آیه ویژگی‌های مقام مسئول در نظام اسلامی آمده است و مسلماً افرادی که در چنین نظامی قوانین کشور را تصویب کرده و بر حسن اجرای آن‌ها نظارت دارند، باید به این موارد توجه ویژه داشته باشند.

رئیس خبرگزاری ایکنا شعبه فارس خواستار حمایت مستمر فعالیت‌های قرآنی از سوی نمایندگان مجلس شد و گفت: امروز در عرصه فعالیت‌های قرآنی مشکلاتی وجود دارد که عمده آن‌ها به بحث نبود بودجه بازمی‌گردد؛ لذا از نمایندگان مجلس انتظار می‌رود به‌عنوان نمایندگان نظام اسلامی تلاش ویژه‌ای برای رفع مشکلات این بخش کنند و بودجه‌های مناسب و در شأن این نوع فعالیت‌ها اختصاص دهند.

وی با یادآوری اینکه تخصیص بودجه به تنهایی کافی نیست و باید نظارت درستی بر نحوه توزیع بودجه‌های قرآنی انجام شود، گفت: نمایندگان مجلس با تصویب قوانین مناسب می‌توانند موجب تجمیع فعالیت‌ها و همچنین فعالان قرآنی شوند تا از این طریق بتوان از ظرفیت‌های بالقوه این جامعه که نقش مهمی در توسعه و ترویج فرهنگ اسلامی و قرآنی در جامعه دارند، بهره‌برداری مناسبی شود.

بابایی با تأکید بر اینکه همچنین نمایندگان مجلس باید برای تأمین فضای معنوی جهت استفاده از آموزه‌های قرآنی در جامعه نقش ایفا کنند، گفت: این مسئله به نقش تقنینی نمایندگان باز می‌گردد و مسلماً برای انجام چنین کاری نیاز به قوانین تسهیل‌کننده‌ای وجود دارد.

رئیس جهاددانشگاهی فارس تأکید کرد: تمام مدیران و نمایندگان مجلس نظام جمهوری اسلامی باید این مسئله را بارها به خود متذکر شوند که آنان در حقیقت در ایفای نقش به‌عنوان سفیران نظام اسلامی به‌سر می‌برند و باید بهترین تلاش‌ها را برای انجام وظایف و تکالیف قانونی و شرعی خود انجام دهند.

وی با ابراز امیدواری از اینکه روزی برسد که شاهد اجرای حقیقی آموزه‌های قرآنی در سطح جامعه اسلامی خود باشیم، گفت: مسلماً برای تحقق چنین آرمانی نیاز داریم که  تمام ارکان نظام چه مسئولان چه مردم نقش خود را به‌خوبی ایفا کنند و باید بدانیم که تنها راه سعادت انسان‌ها،‌ بازگشت به آموزه‌های این کتاب انسان‌ساز است.


( ۱ )