رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس عنوان کرد: ورود جهاد دانشگاهی فارس به فرآوری گیاهان دارویی

۱۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۷ کد : ۱۹۵۴ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۹۱
​​​​​​​رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس از عزم این نهاد برای ورود به عرصه‌ی تولید و فرآوری و اسانس‌گیری گیاهان دارویی و گل محمدی خبر داد.
رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس عنوان کرد:  ورود جهاد دانشگاهی فارس به فرآوری گیاهان دارویی

رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس از عزم این نهاد برای ورود به عرصه‌ی تولید و فرآوری و اسانس‌گیری گیاهان دارویی و گل محمدی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس دکتر مظاهر بابایی چهارشنبه ۱۴ شهریور و در دیدار رئیس سازمان تعاون روستایی فارس آمادگی جهاد دانشگاهی فارس برای همکاری با تعاون روستایی در پروسه‌ی فرآوری گیاهان دارویی و اسانس‌گیری گل محمدی و همچنین تولید نشاسته از سیب‌زمینی مازاد را اعلام کرد.

بابایی گفت: شبکه تعاون روستایی یکی از گسترده ترین مجموعه ها در حوزه بخش کشاورزی است و جهاد دانشگاهی می‌تواند با توجه به نیازی که آن شبکه دارد با تعامل و همکاری دوجانبه به سمت کاربردی شدن حرکت کند .

وی با برشمردن فعالیت‌های جهاد دانشگاهی در چهار معاونت فرهنگی، آموزشی و پژوهشی و اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی آمادگی کامل این نهاد را برای همکاری با سازمان تعاونی روستایی استان فارس اعلام کرد. 

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینکه محیط کسب و کار و بازار با دانشگاه فاصله دارد، عنوان کرد: با این همکاری می‌توانیم ظرفیت بالقوه را کشاورزی به بالفعل تبدیل کنیم .

بابایی این جلسه را فتح بابی دانست که نتیجه آن تعامل بیشتر و استفاده از ظرفیت‌های متقابل دو مجموعه است  و در شرایطی که معضل کم آبی و اشتغال از دغدغه های جامعه می باشد این تعامل می تواند گره گشا باشد .