مدیر سازمان تعاون روستایی فارس: علم جهاد دانشگاهی را می‌توان در شبکه‌ی تعاون روستایی نمود داد

۱۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۵:۵۷ کد : ۱۹۵۳ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۶۰
​​​​​​​مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس، معتقد است که امکان بروز و نمود دانش و علم موجود در جهاد دانشگاهی خصوصا در حوزه‌ی تولید محصولات گیاهی و فرآوری آنها در بستر شبکه‌ی گسترده‌ی تعاونی‌های روستایی وجود دارد.
مدیر سازمان تعاون روستایی فارس:  علم جهاد دانشگاهی را می‌توان در شبکه‌ی تعاون روستایی نمود داد

مدیر سازمان تعاون روستایی استان فارس، معتقد است که امکان بروز و نمود دانش و علم موجود در جهاد دانشگاهی خصوصا در حوزه‌ی تولید محصولات گیاهی و فرآوری آنها در بستر شبکه‌ی گسترده‌ی تعاونی‌های روستایی وجود دارد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس احد بهجت‌حقیقی چهارشنبه ۱۴ شهریور در دیدار رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس، گفت: اگر تعاونی‌های وسیع بخش کشاورزی در کنار یک مجموعه دانش‌بنیان و علمی قرار بگیرد و علم تولید شده در جهاد دانشگاهی در شبکه تعاون روستایی به منصه ظهور برسد، زمینه‌های رونق اقتصادی در عرصه‌ی صنعت کشاورزی بیش از پیش مهیا می‌شود.

وی ضمن تاکید بر تعامل و همکاری دو مجموعه‌ی جهاد دانشگاهی و سازمان تعاون روستایی فارس، خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی در ابتدای انقلاب با فلسفه تعهد در کنار تخصص و تخصص در کنار تعهد تشکیل شد .

بهجت‌حقیقی که قرار گرفتن کلمه جهاد در کنار دانشگاه را حاکی از نگاه ژرف امام( ره ) به این مجموعه می‌داند، افزود: اساس شکل‌گیری جهاد دانشگاهی راه‌اندازی شرکت‌های دانش‌بنیان بوده که با تبدیل علم به کارخانجات کوچک در کنار مزارع فرصتی را ایجاد کنند که در شرایط فعلی تحریم، رکود اقتصادی و کم‌آبی تحولی عظیم بیافریند .

مدیر سازمان تعاون روستایی فارس همچنین عدم فرآوری محصولات در حجم سنگین و مقیاس بزرگ را از نقایص موجود در کشاورزی عنوان و تاکید کرد: در صورتی که تعاونی‌های بخش کشاورزی در کنار یک مجموعه دانش‌بنیان و علمی مانند جهاد دانشگاهی قرار بگیرند، فرصت طلایی ایجاد خواهد شد تا که در شرایط تحریم به جای واردات دستگاه‌ها از کشورهای خارجی از تولیدات نخبگان کشور استفاده کنیم .