جشن ولایت در جهاد دانشگاهی فارس برپا شد

۰۷ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۸:۳۳ کد : ۱۸۸۲ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۴۰۶
جشن گرامی‌داشت فرارسیدن عید سعید غدیرخم با حضور جهادگران این نهاد در شیراز برگزار شد.
جشن ولایت در جهاد دانشگاهی فارس برپا شد

جشن گرامی‌داشت فرارسیدن عید سعید غدیرخم با حضور جهادگران این نهاد در شیراز برگزار شد.

 به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، همزمان با ایام دهه ولایت و امامت و در آستانه فرا رسیدن عید سعید غدیر خم، مراسم جشنی با حضور جهادگران دانشگاهی فارس امروز، ۷ شهریورماه در شیراز برگزار شد.

مظاهر بابایی، رئیس جهاد دانشگاهی فارس در این مراسم ضمن تبریک ایام دهه ولایت و امامت گفت: نیکی و عمل خیر که باعث قرب و رحمت الهی می‌شود هم نوعی قربانی است یعنی قربانی عبارت است از کارهای نیکی که انسان به وسیله آن بخواهد خود را به رحمت الهی نزدیک کند بنابراین هر عمل نیکی که انسان انجام می‌دهد تا بدان وسیله خویشتن را به رحمت حق‌تعالی نزدیک سازد، آن کار را قربانی گویند.

وی با یادآوری این نکته که این ایام، ایام تقرب به سوی درگاه الهی است، افزود: منظور از تقرب به خدای تعالی آن است که انسان از راه اطاعت و انجام کارهای شایسته می‌تواند مشمول رحمت الهی قرار گرفته و برای او نزدیکی و تقرب با معبود ایجاد شود.

بابایی، یکی دیگر از راه‌های تقرب را مبارزه با نفس اماره دانست و گفت: دوری از هوا و هوس، کینه‌توزی، دشمنی، توهین، نفاق و بر همه ما واجب است که این صفات ناپسند را از خود دور سازیم تا جامعه‌ای همیشه سالم داشته باشیم.

رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس همچنین با اشاره به فرا رسیدن عید ولایت و اتفاق بزرگ غدیرخم گفت: طبق آیات قرآن کریم، کامل شدن رسالت پیامبر اسلام(ص) منوط به ابلاغ ولایت حضرت علی(ع) است.

وی، مولای متقیان را یک اسوه و الگوی تمام‌نما از یک انسان کامل برشمرد که انتخاب آن حضرت به عنوان جانشین رسول خدا(ص) با این تأکید اتفاق افتاده است و ادامه داد: به همین دلیل است که عید غدیر خم را عید الله الاکبر می‌دانند چرا که در آن راه و رسم دستیابی به سعادت و کمال برای بشریت ترسیم شد.

بابایی ضمن بیان پاره‌ای از صفات آن حضرت از جمله، اخلاق نیکو، صبر، سخاوت، رسیدگی به درد مردم، بصیرت و قضاوت، عدالت علوی گفت: ما به عنوان پیروان آن حضرت موظفیم همانند ایشان در زندگی رفتار کنیم تا از بندگان برگزیده خداوند باشیم.

یادآور می‌شود، این مراسم جشن همراه با برگزاری برنامه‌های متنوعی نظیر برگزاری مسابقات فرهنگی، مولودی‌خوانی و تجلیل از برگزیدگان این مسابقات بود.


( ۱ )