در بازدید امام جمعه شیراز از خبرگزاری ایکنا عنوان شد؛ خود را عضوی از رسانه قرآنی می‌دانم

۰۷ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۲:۱۱ کد : ۱۸۶۸ عمومی فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۵۳۸
آیت‌الله لطف‌الله دژکام از دفتر خبرگزاری ایکنا شعبه فارس بازدید کرد و با فعالیت‌های این رسانه بیش از پیش آشنا شد
در بازدید امام جمعه شیراز از خبرگزاری ایکنا عنوان شد؛  خود را عضوی از رسانه قرآنی می‌دانم

آیت‌الله لطف‌الله دژکام از دفتر خبرگزاری ایکنا شعبه فارس بازدید کرد و با فعالیت‌های این رسانه بیش از پیش آشنا شد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، آیت‌الله لطف‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز از دفتر خبرگزاری ایکنا این استان بازدید به عمل آورد.
در این بازدید مظاهر بابایی، رئیس جهاد دانشگاهی و خبرگزاری ایکنا، جواد جوکار، مسئول حراست و معاون پشتیبانی و همچنین تنی چند از اساتید گروه معارف اسلامی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز حضور داشتند.

مظاهر بابایی، رئیس جهاد دانشگاهی فارس در این بازدید به ارائه توضیحاتی درباره عملکرد و فعالیت‌های جهاد دانشگاهی پرداخت و گفت: از ابتدای شکل‌گیری این نهاد انقلابی همواره تلاش جهاد دانشگاهی این بوده است که بتواند با عملکرد جهادی یاری‌رسان نظام و دولت‌ها باشد.
وی با بیان اینکه امروز پتانسیل‌ جهاد دانشگاهی برای این یاری‌رسانی‌ها بیبشتر شده است، افزود: جهاد دانشگاهی با وجود جزو بدنه دولت نیست اما یک دستگاه اجرایی است و با وجودی که عضو وزارت علوم نیست اما ماهیت دانشگاهی دارد و تلاش می‌کند تا همواره از این پتانسیل‌ها برای خدمت‌رسانی به جامعه استفاده کند.

بابایی با تصریح اینکه جهاد دانشگاهی فعالیت‌های قرآنی خوبی انجام داده است، گفت: علاوه بر خبرگزاری ایکنا، ما فعالیت‌های قرآنی به خصوص در عرصه هنر انجام می‌دهیم که نمونه آن برگزاری جشنواره دو سالانه شهود قدسی است.

زهرا عسکری، سردبیر خبرگزاری ایکنا شعبه فارس نیز در این بازدید به ارائه توضیحاتی درباره عملکرد این رسانه قرآنی پرداخت و بر این نکته تأکید کرد که ایکنا به عنوان تنها رسانه قرآنی جهان اسلام، یک بازوی توانمند برای جامعه روحانیت به‌منظور ترویج و نشر فرهنگ اسلامی و آموزه‌های قرآنی در جامعه است.
وی افزود: یکی از افتخارات مهم این خبرگزاری آن است که مقام معظم رهبری خبرنگار افتخاری آن هستند و بعد از آن مرحوم آیت‌الله ایمانی، نماینده سابق ولی فقیه در استان فارس به تأسی از معظم‌له به‌عنوان نخستین نماینده ولی فقیه در کشور به عضویت افتخاری خبرگزاری ایکنا درآمدند و پس از نمایندگان ولی فقیه در سایر استان‌ها هم این کار را انجام دادند و این سنت اکنون رسم شده است که ائمه جمعه شهرهای مختلف به عضویت افتخاری ایکنا درآیند.

سردبیر خبرگزاری ایکنا شعبه فارس ادامه داد: پیش از این با همکاری مرحوم آیت‌الله ایمانی، خطبه‌های اول نماز جمعه شیراز به‌صورت ویژه و با مباحثی مبسوط تر در خبرگزاری ایکنا کار می‌شد لذا این درخواست نیز از امام جمعه جدید شیراز داریم که این همکاری برای انعکاس هرچه بهتر و بیشتر و مناسب‌تر خطبه اول نماز جمعه شیراز تداوم یابد.
عسکری در بخش پایانی سخنان خود از آیت‌الله دژکام درخواست کرد که پیشنهادات و سوژه‌هایی که مدنظر ایشان برای نشر هرچه بهتر فرهنگ اسلامی و همچنین ارتقای جایگاه معنوی شیراز و استان است را در اختیار این رسانه قرار داده تا ایکنا بتواند آن خط و مسیر را تداوم داده و رسالت خود را در این راه انجام دهد.

آیت‌الله دژکام، نماینده ولی فقیه در استان فارس نیز در این دیدار ابتدا بر این نکته تأکید کرد که ایکنا رسانه ناشناخته‌ای برای من نیست بلکه از سال‌های گذشته من با این رسانه همکاری داشته و حتی خود را عضوی از این رسانه قرآنی می‌دانم.
وی افزود: برخی از صحبت‌هایی که در خطبه اول است، مباحث جدید بوده و یک نوع نوآوری است اما هیچ بازتابی ندارد و انعکاس مطلوبی ندارد لذا نگاه خبرگزاری ایکنا در این قضیه برای من بسیار جالب است.
امام جمعه شیراز در ادامه به تدریس خود در دانشکده پزشکی شیراز نیز اشاره کرد و گفت: حضور در مجامع علمی فرصت خوبی برای تعامل و ارتباط با مجامع علمی و همچنین خبرگزاری ایکناست.

وی تأکید کرد: باید تلاش کنیم که این فرهنگ را جابیندازیم که یک امام جمعه هم می‌تواند بدون هیچگونه تشریفات خاصی در مجامع علمی حضور یافته و تدریس کند و این مسئله برای نسل جوان نیز جذاب خواهد بود البته این مسئله کمک رسانه هم می‌طلبد.
نماینده ولی فقیه در استان فارس در بخش پایانی این بازدید عضویت افتخاری خبرگزاری ایکنا را پذیرفت و از این مسئله استقبال کرد.