رئیس جهاد دانشگاهی فارس اعلام کرد: آغاز آموزش‌های مجازی جهاد دانشگاهی فارس

۲۴ فروردین ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۵ کد : ۱۷۱۸۰ آموزشی تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۱۱۴
رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس از آغاز آموزش‌های مجازی در رشته‌های مختلف توسط این نهاد خبر داد و از متقاضیان خواست که برای ثبت نام به سامانه رویش معاونت آموزشی مراجعه کنند.
رئیس جهاد دانشگاهی فارس اعلام کرد:  آغاز آموزش‌های مجازی جهاد دانشگاهی فارس

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، دکتر مظاهر بابایی یکشنبه ۲۴ فروردین در یک کنفرانس خبری که به شکل مَجازی برگزار شد، گفت: در پی شیوع کروناویروس و در راستای حفظ بهداشت و سلامت جامعه و اجرای دستورالعمل‌های بهداشتی، کلاس‌های آموزش کوتاه مدت جهاددانشگاهی نیز از اسفندماه تعطیل شده است.

او با اشاره به ایجاد زیرساخت‌ برای برگزاری کلاس‌های آموزشی در رشته‌های مختلف توسط جهاددانشگاهی فارس، گفت: از روز شنبه ۲۳ فروردین، ثبت نام از متقاضیان برای کلاس های آموزشی به صورت مَجازی آغاز شده است.

بابایی گفت: این آموزش‌ها در رشته‌های طب سنتی، آموزش حرفه ای بورس، کشت زعفران، فن بیان و سخنرانی، تربیت مدرس ابتدایی، تربیت مربی کودک، ICDL، تکنسین داروخانه، دستیار دندانپزشک، کمک‌های اولیه و فوریتهای پزشکی در قالب پروتکل‌های تعیین شده برگزار می‌شود و به شرکت کنندگان در این دوره‌ها، گواهی معتبر پایان دوره اعطا خواهد شد.

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس با یادآوری این که امکان ثبت نام در دوره‌های فوق‌الذکر در سایت آموزشی این نهاد به نشانی اینترنتی Jdrooyesh.ir/rooyesh  فراهم شده است، خاطرنشان کرد: تمام استانداردهای آموزش مجازی برای این دوره‌ها در نظر گرفته شده است.

بابایی با یادآوری این نکته که بازگشایی کلاس‌ها و دوره‌های آموزش حضوری منوط به تصمیم ستاد ملی مبارزه با کروناویروس است، گفت: تا زمان حصول اطمینان کامل از رفع مخاطرات شیوع کروناویروس، تمام دوره‌های آموزشی جهاددانشگاهی فارس نیز تعطیل خواهد بود.

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس همچنین در مورد وضعیت مرکز آموزش‌های علمی و کاربردی نیز گفت: از زمان تعطیلی کلاس های دانشگاه ها در اسفندماه گذشته به خاطر شیوع ویروس کرونا، مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی شیراز اقدام به ایجاد زیرساخت لازم به منظور برگزاری کلاس های آموزشی به صورت مجازی کرد.

بابای اضافه کرد: از ۱۶ فروردین‌ماه، کلاس های تئوری این مرکز طبق برنامه و به صورت مجازی و آنلاین برگزار و قابلیت برقراری ارتباط چندسویه بین دانشجویان و اساتید فراهم شد.

وی افزود: این سامانه قابلیت دریافت اطلاعات و دروس دانشجویان و تعریف اطلاعات کاربری مدرسان را دارد، همچنین دسترسی هایی برای مدیران مرکز برای نظارت و بررسی کیفیت کلاس ها ایجاد شده است.

بابایی همچنین گفت: این سامانه قادر است فیلم ذخیره شده از کلاس های آموزشی و دیگر فایل های درسی در قالب نرم‌افزارهای ورد ، پی دی اف و پاورپوینت را به صورت آفلاین در اختیار دانشجویان قرار دهد.

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس خاطرنشان کرد که این سامانه که  فاقد محدودیت زمانی و محدودیت تعداد کاربر است، و همزمان قابلیت استفاده برای برگزاری کلاس های مجازی سایر مراکز را نیز دارد.


( ۱۱ )