آموزش سربازان وظیفه در قالب طرح سرباز مهارت توسط جهاد دانشگاهی فارس

۲۸ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۱:۱۳ کد : ۱۶۲۰۸ آموزشی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۸۸
به گفته معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان فارس طرح سرباز مهارت توسط این نهاد در سطح استان به اجرا در خواهد آمد.
آموزش سربازان وظیفه در قالب طرح سرباز مهارت توسط جهاد دانشگاهی فارس

به گفته معاون آموزشی جهاد دانشگاهی استان فارس طرح سرباز مهارت توسط این نهاد در سطح استان به اجرا در خواهد آمد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، طبق توافق معاونت آموزشی با فرماندهی ارشد آجا در استان فارس و در راستای اجرایی شدن تفاهم‌نامه فی مابین جهاد دانشگاهی و اداره کل ورزش و جوانان فارس، طرح سرباز مهارت در 4 یگان نظامی این استان به اجرا درمی‌آید.

معاون آموزشی جهاد دانشگاهی فارس ضمن تأکید بر لزوم اخذ مهارت برای کلیه آحاد جامعه خصوصا کارکنان وظیفه افزود: تا انتهای سال جاری، 1000 سرباز وظیفه تحت پوشش آموزش‌های تئوری و عملی قرار خواهند گرفت که از این تعداد، 400 نفر از ارتش جمهوری اسلامی، 300 نفر از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، 250 نفر از نیروی انتظامی و 50 نفر از کارکنان وظیفه مجموعه وزارت دفاع خواهند بود.

غلامپور با بیان این که اولین دوره با همکاری ارتش جمهوری اسلامی ایران در شهرستان کازرون و از 4 اسفندماه برگزار می‌شود، ادامه داد: آموزش‌های ارایه شده به کارکنان وظیفه، شامل دو دوره «آشنایی با مهارت‌های زندگی» به میزان ۳۲ ساعت و «آشنایی با مهارت‌های عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی» به میزان ۴۸ ساعت خواهد بود.

 

سرهنگ قیصری نماینده مهارت‌آموزی در فرماندهی آجا در استان فارس نیز ضمن استقبال از برگزاری طرح سرباز مهارت، گفت: قشر عظیمی از جوانانی که در نیروهای مسلح مشغول به خدمت بوده و به‌عنوان جامعه جوان از این طریق به عنوان سرباز وارد جامعه می‌شوند، نیازمند فراگیری آموزش‌های مهارت‌محور هستند.

وی افزود: در راستای اجرای طرح سرباز مهارت با هماهنگی معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی فارس، برگزاری اولین دوره از این طرح در پادگان شهید ترابی کازرون جهت حداقل 80 نفر از نیروهای وظیفه را پیش‌بینی کرده و به  اجرا درخواهد آمد.

سرهنگ قیصری همچنین از برگزاری سه دوره آموزشی دیگر در پادگان‌های شیراز تا پایان اسفندماه 98 خبر دارد.

ایشان با توجه به برگزاری دیگر دوره‌های آموزشی کوتاه مدت در جهاد دانشگاهی گفت: ان‌شاءالله در آینده نزدیک شاهد استفاده پرسنل آجا و خانواده ایشان از دوره‌های آموزشی ارایه شده توسط معاونت آموزشی جهاد دانشگاهی در سراسر استان باشیم.

 


( ۱ )