با تلاش جهادی به قله پیشرفت دست می‌یابیم

۲۱ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۷:۴۴ کد : ۱۶۰۴۸ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۲۷۳
رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینکه برای گرامیداشت سردار دل‌ها نباید تنها به برگزاری مراسم‌های سوم، هفتم، چهلم و یا حتی سالگرد اکتفا کنیم، گفت: باید فرهنگ سلیمانی را واکاوی کنیم و بدانیم که این فرهنگ حاصل فرهنگ انقلابی است که چهار دهه از عمر پر برکت آن می‌گذارد.
با تلاش جهادی به قله پیشرفت دست می‌یابیم

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینکه برای گرامیداشت سردار دل‌ها نباید تنها به برگزاری مراسم‌های سوم، هفتم، چهلم و یا حتی سالگرد اکتفا کنیم، گفت: باید فرهنگ سلیمانی را واکاوی کنیم و بدانیم که این فرهنگ حاصل فرهنگ انقلابی است که چهار دهه از عمر پر برکت آن می‌گذارد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، مظاهر بابایی، رئیس جهاد دانشگاهی فارس بعدازظهر امروز، ۲۱ بهمن‌ماه در مراسم بزرگداشت چهل و یکمین سالروز انقلاب اسلامی و همچنین گرامیداشت یاد سردار دل‌ها که با حضور کارکنان این نهاد در شیراز برگزار شده بود، گفت: انقلاب اسلامی فرزندانی را تربیت کرده است که هر کدام توانستند برای این کشور افتخار بیافرینند.

وی افزود: امروز چهلمین روز شهادت سرداری را برگزار می‌کنیم که بدون درنظر گرفتن جناح و گرایش خاصی، به این مردم و نظام اسلامی خدمت کرد.

بابایی با بیان اینکه اقشار مختلف مردم ایران قدردان زحمات سردار سلیمانی هستند، به تشییع میلیونی سردار دل‌ها اشاره کرد و گفت: مردم ثابت کردند که اگر به آنان صادقانه خدمت کنیم، حتماً قدردان هستند حتی اگر فرسنگ‌ها دورتر از آنان خدمت کنیم و به شهادت برسیم.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس اظهار کرد: درسی که سردار سلیمانی به ما داد شاید در هیچ کلاس و مکتب دیگری نتوانیم یاد بگیریم و نباید از این موارد به سادگی عبور کنیم. حاج قاسم سلیمانی شهید شد ولی این شهادت می‌تواند درس خوبی برای غفلت‌زدگان باشد.

وی با بیان اینکه برای گرامیداشت سردار دل‌ها نباید تنها به برگزاری مراسم‌های سوم، هفتم، چهلم و یا حتی سالگرد اکتفا کنیم، گفت: باید فرهنگ سلیمانی را واکاوی کنیم و بدانیم که این فرهنگ حاصل فرهنگ انقلابی است که چهار دهه از عمر پر برکت آن می‌گذارد و در این انقلاب افرادی مانند سلیمانی‌ها بودند که بدون هیچ توقعی کار جهادی کردند و زحمت کشیدند و این‌ها درس‌هایی است که می‌توانیم یاد بگیریم.

بابایی در بخش دیگری از سخنان خود از زحمات جهادگران برای ارتقای این واحد قدردانی و ابراز امیدواری کرد که بتوانیم راه پیشرفت و اعتلا را با همت جهادگران طی کنیم.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس اهمیت قدردانی از نعمت امنیت را یادآور شد و گفت: حاصل دو روز ناامنی در استان را مشاهده کردیم که چگونه یکی از ساختمان‌های جهاد دانشگاهی توسط اغتشاشگران به آتش کشیده شد و در این میان افرادی بودند که از جان و زندگی خود گذشتند تا امنیت را دوباره به ما بازگردانند و این برای همه ما درس عبرت است که بدانیم که اگر حتی دو روز امنیت نباشد، چه اتفاقاتی رخ می‌دهد.

وی اظهار کرد: امروز با گذشت دو ماه از قضیه به آتش کشیدن ساختمان آموزشی و فرهنگی جهاد دانشگاهی فارس، جهادگران با تلاش و همتی که انجام دادند، توانستیم بخش‌هایی از این ساختمان را بازسازی کنیم و به یاری خدا از ۲۶ بهمن‌ماه جاری کلیه بخش‌های این ساختمان به جز سالن آمفی‌تئاتر قابل بهره‌برداری خواهند شد و امیدواریم که بتوانیم تا پایان سال جاری سالن آمفی‌تئاتر این مجموعه را بازسازی و آماده بهره‌برداری نماییم.

بابایی با تأکید بر اینکه در جهاد دانشگاهی همواره نگاهمان به آینده است، گفت: آینده می‌تواند روشن باشد اگر همت جهادی داشته باشیم و مشکلات را پشت سر بگذاریم تا بتوانیم به قله دست یابیم.

وی با تأکید بر اینکه هدف ما در جهاد دانشگاهی فارس دستیابی به قله است، گفت: به تبع در میان این راه مشکلاتی هم داریم و امیدواریم که بتوانیم با روحیه جهادی جهادگران بر این مشکلات فائق آییم.

بابایی در ادامه با تصریح اینکه اقدامات خوبی در بخش معاونت پشتیبانی در حال انجام است، گفت: در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی مجدد تعاونی مسکن کارکنان جهاد دانشگاهی فارس هستیم که امیدواریم بتوانیم تا اسفندماه جاری خبرهای خوبی را به همکاران خود بدهیم.

جواد قناعتی، رئیس کنگره سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد سردار دل‌ها گفت: انقلاب اسلامی خودش را به جلو برد ولی جمهوری اسلامی به آن اهدافی که داشته هنوز نرسیده است و اصولاً باید بدانیم که میان انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی فرق است؛ مسائل اقتصادی وظیفه جمهوری اسلامی است، ولی رهبری انقلاب به عهده رهبر معظم انقلاب است.

وی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی مردم خودشان مسئولانشان را انتخاب می‌کنند پس باید با دقت و هوشیارانه انتخاب‌های خود را انجام دهند، گفت: ادبیات و مکتب انقلاب اسلامی با جمهوری اسلامی متفاوت است لذا باید تلاش کنیم تا جمهوری اسلامی را به انقلاب اسلامی برسانیم و این مسئله محقق نمی‌شود مگر با افزایش درک و آگاهی مردم و وقتی به این رشد فکری می‌رسیم که دیگر کسی با وعده‌های دروغین ما را سرکار نگذارد و از ما رأی نگیرد.

رئیس کنگره سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس با تأکید بر اینکه باید چهره انقلابی که پاسخگوی نیازهای مردم باشد را در انتخابات انتخاب کنیم، گفت: خدمتگزاری به مردم و انقلابی بودن باید اولویت انتخاب‌هایمان باشد نه اینکه افراد حقوق نجومی‌بگیری انتخاب کنیم که دغدغه نیازمندی‌های مردم را نداشته باشند و وقتی این‌گونه انتخاب کردیم، قطعاً می‌توانیم بگوییم که جمهوری اسلامی هم با انقلاب اسلامی به پیش می‌رود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت:‌ تمام رهبران اسلام و شیعه از پیامبر(ص) گرفته تا مقام معظم رهبری، هر جا که بحث رشد فکری مردم بوده است، به میدان آمده و همه چیزشان را حتی جانشان را در طبق اخلاص نهادند چنانچه مشاهده کردیم که امام علی(ع) چگونه ۲۵ سال از خلافت چشم پوشید و امام حسین(ع) نیز چگونه حماسه عاشورا را رقم زد، پس لازمه هر چیزی ابتدا دستیابی به رشد فکری مردم است.

قناعتی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب نیز فرمودند که به مذاکره با آمریکا خوش‌بین نیستم ولی برای اینکه مردم متوجه شوند که آمریکا قابل اعتماد نیست، تن به مذاکره دادند و انرژی هسته‌ای خود را دادیم رفت و در نهایت مشاهده کردیم که آمریکا چگونه بدعهدی کرد و ترامپ هم یک تروریسم بین‌المللی است که به راحتی اعتراف می‌کند که شهید سلیمانی را به شهادت رسانده است.

رئیس کنگره سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس در ادامه سخنان خود به بیان مقایسه‌هایی از وضعیت ایران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و با بیان اینکه انقلاب اسلامی بر بستر نفوذ آمریکایی‌ها و بیگانگان در کشورمان شکل گرفت، افزود:‌ در آن زمان ایران به‌عنوان مستعمره‌ای برای آمریکا بود و حتی ناموس این مملکت در کشور خودشان ارزشی در مقابل آمریکایی‌ها نداشت، چنانچه چنین چیزی را حتی امروز در کشورهایی مثل ژاپن می‌بینیم که آمریکایی‌ها اگر هر تجاوزی در کشورشان انجام دهند، کسی جرأت اعتراض به آن‌ها را ندارد.

قناعتی اظهار کرد: صفر تا صد ممکلت ایران در دوران قبل از انقلاب به دست آمریکا بود و برای خودشان مسئولان دولتی اعم از وزیر و نخست وزیر و نماینده مجلس و غیره تعیین می‌کردند و اکنون که انقلاب اسلامی به وقوع پیوسته است، تلاش می‌کنند تا دوباره بتوانند این سلطه خود را بر این کشور حاکم کنند اما کور خوانده‌اند این معامله مانند قبل نخواهد بود.

رئیس کنگره سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس ادامه داد: امروز می‌بینیم کشورهایی که ادعای حمایت از حقوق بشر دارند، پناهگاه و حمایت‌کننده تروریست‌های منافقین هستند که بدترین جنایت‌ها را در کشورمان انجام داده‌اند.

قناعتی در ادامه خیانت‌های بنی صدر به‌عنوان رئیس جمهور و فرمانده کل قوا در اوایل انقلاب، همچنین برخی دیگر از فرماندهان نظامی و غیره در آن زمان را یادآور شد و گفت: دشمنان ما ۸ سال جنگ را به ملت ایران تحمیل کردند زیرا گمان می‌کردند که اکنون همه چیز ایران عوض شده و ارتش آن از هم پاشیده است، می‌توانند به راحتی ایران را به تصرف درآورند.

وی یاد شهدای ارتش را گرامی داشت و گفت: در این شرایط شهدایی نظیر صیاد شیرازی، شیرودی و غیره پایه‌های اصلی ارتش جمهوری اسلامی را بنا نهادند. سپاه نیز در آن زمان متشکل از عده‌ای جوان که آموزش‌های نظامی ندیده بودند، بود و در این شرایط رئیس جمهور که جاسوس بود، تئوری غلط می‌دهد و اجازه می‌دهد که دشمن به خاک کشور ما حمله کرده و بسیاری از شهرها و روستاهای خوزستان را اشغال کند اما سرنوشت بنی صدر هم فرار همراه با مسعود رجوی آن هم با لباس مبدل زنانه از کشور بود.

وی با بیان اینکه این جنگ ۸ سال طول کشید اما حتی یک وجب خاک به دست بیگانگان نیفتاد آن هم به قیمت شهید شدن بیش از ۲۲۰ هزار جوان این انقلاب، گفت: در جنگ تحمیلی بلوک شرق و غرب علیه ایران توطئه می‌کردند اما پیروزی‌های ما با توکل به خدا و تلاش جهادی به دست آمد.

رئیس کنگره سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس اظهار کرد: برای دفاع از این انقلاب، جوانان کشور با هر شغل و تخصصی به میدان جنگ رفتند و هر کدام فرمانده جنگ شدند و رشادت‌های زیادی آفریدند و تمام این رشادت‌ها و پیروزی‌ها چیزی جز توکل به خدا و اخلاص نبود.

وی ادامه داد: آنچه که امروز مشاهده می‌کنیم فرمانده نظامی ما یعنی سردار سلیمانی، فرمانده نظامی عراقی‌ها هم هست و شهید ابومهندس المهدی، فرمانده حشدالشعبی عراق می‌گوید من افتخار می‌کنم که سرباز سردار سلیمانی هستم و حتی در جای دیگری بیان می‌کند که عربی زبان قرآن است اما فارسی زبان انقلاب اسلامی است و این‌ها همگی دستاوردهای انقلاب اسلامی است.

رئیس کنگره سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس گفت: کسانی که امروز داعیه‌دار وطن‌پرستی و قدرت امپراطوری هخامنشی هستند، خوب است که وضعیت قدرت ایران را هم ببینند که به گفته نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، امروز ایرانی‌ها به دریای مدیترانه رسیده‌اند و این رؤیا جز با انقلاب اسلامی تحقق پیدا نمی‌کرد که امروز در نقطه صفر مرزی در مقابل اسرائیل قرار داریم.

وی با تأکید بر اینکه وعده ملت ایران سرخ است یعنی با خونش وعده‌اش را امضا می‌کند، گفت: ملت ایران با خون خود امضا کردند که آمریکایی‌ها و دشمنان را به سزای عملشان می‌رسانند و انتقام خون فرمانده خود را می‌گیرند و کاری خواهیم کرد که دشمن به‌هیچ عنوان حتی به تهدید هم فکر نکند.

در پایان این مراسم از برترین‌های مسابقات فرهنگی- ورزشی دهه مبارک فجر و پیشکسوتان این نهاد با اهدای لوحی تقدیر به عمل آمد.