شرکت جهادگران جهاد دانشگاهی فارس در برنامه زنده شب پارسی

۱۸ مرداد ۱۳۹۷ | ۱۲:۴۴ کد : ۱۵۹۴ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۴۳۳
رییس جهاددانشگاهی فارس در این برنامه تصریح کرد که امروز جهادگران این نهاد انقلابی در همه عرصه‌ها با انگیزه، پرتلاش و با شور و نشاط و اشتیاق آماده خدمتگزاری به آحاد جامعه هستند.
شرکت جهادگران جهاد دانشگاهی فارس در برنامه زنده شب پارسی

رییس جهاددانشگاهی فارس در این برنامه تصریح کرد که امروز جهادگران این نهاد انقلابی در همه عرصه‌ها با انگیزه، پرتلاش و با شور و نشاط و اشتیاق آماده خدمتگزاری به آحاد جامعه هستند.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، رییس، معاونین و همکاران جهادگر جهاد دانشگاهی فارس سه‌شنبه شب در برنامه زنده شب پارسی در صدا و سیمای مرکز استان فارس که به مناسبت ۱۶ مرداد، سالروز تأسیس جهاد دانشگاهی به این نهاد اختصاص داده شده بود، شرکت نمودند.

در مصاحبه‌ای که در خلال برنامه صورت گرفت، بابایی گفت: جهاددانشگاهی بر گرفته از ۲ واژه‌ی جهاد و دانشگاه است؛ جهاد امری مقدس به‌شمار می‌رود که بعد از مباحث مربوط به معاد، بارها در قرآن مورد تاکید قرار گرفته و بیشترین آیات را به خود اختصاص داده است.

بابایی گفت: جهاد دانشگاهی به‌عنوان یکی از اولین‌ نهادهای شکل‌گرفته پس از پیروزی انقلاب اسلامی و به فرمان حضرت امام(ره) پیشکسوت و پرچمدار تولید و توسعه‌ی فرهنگی و علمی کشور است.

رییس جهاد دانشگاهی استان فارس اضافه کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی این نهاد با هدف جبران عقب‌ماندگی‌های فرهنگی، توسعه‌ی علمی و فناورانه و حتی آموزش‌های عالی و مهارتی و تقویت روحیه‌ی خودباوری شروع به فعالیت کرد و اکنون هم به تعبیر مقام معظم رهبری، جهاددانشگاهی فقط یک نهاد نیست.

بابایی گفت: جهاددانشگاهی در چهار حوزه‌ی فرهنگی، فناوری، آموزش و اشتغال فعالیت داشته و از جهادگرانی صاحب ایمان، تفکر و خلاقیت برخوردار است؛ جهادگرانی که با آگاهی و شناخت کامل از پیشینه و سابقه‌ی فرهنگی تاریخی غنی، شجاعت و عزم جدی توانسته‌اند کارهای ناممکن بسیاری را در حوزه‌ها و زمان‌های مختلف انجام دهند.

او اضافه کرد: این نهاد همواره در سایه‌ی فرهنگ ایستادگی و مقاومت، نه تنها به سمت ناامید و زوال حرکت نکرده بلکه با شور و اشتیاق وصف ناپذیری به پیشرفت‌های چشمگیری در عرصه‌های مختلف دست یافته و بدون تردید خلاقیت، پژوهش و نوآوری جهادگران جهاددانشگاهی، نقشی تاثیرگذار در این موفقیت‌ها داشته است.

بابایی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های فرهنگی در همه‌ی دوره‌ها، خاطرنشان کرد: این نهاد در حوزه‌ی فرهنگی با راه‌اندازی مرکز فعالیت‌های قرآنی و خبرگزاری‌های قرآنی(ایکنا) و دانشجویان ایران(ایسنا)، مرکز افکارسنجی(ایسپا) و سازمان انتشارات، به شکل زیرساختی تلاشی گسترده را دنبال کرده است.

او گفت: در حوزه‌ی آموزش نیز این نهاد با ایجاد و توسعه‌ی مراکز تخصصی آموزش کوتاه مدت متعهد و مراکز آموزش‌عالی بلند مدت، رشد علمی را متعهدانه و تخصصی دنبال کرده و همواره تلاش داشته که آموزش‌هایی منجر به مهارت افزایی و کارآفرینی داشته باشد.

بابایی اضافه کرد: در حوزه‌ی اشتغال و کارآفرینی با توجه به دغدغه‌های اشتغال در کشور، جهاددانشگاهی با انعقاد قراردادهای مختلف با دستگاه‌های مرتبط، تلاش کرده که با برندسازی و تولید بدون کارخانه با شناسایی کار و مزیت‌ها، شناسایی افراد علاقه‌مند و توانمند و ارائه‌ی آموزش‌های لازم، در زمینه‌ی تولید و ارتباط آن با بازار کمک شایان و موثری داشته باشد.

شایان ذکر است این برنامه هر شب از شبکه استانی فارس به صورت زنده پخش می‌شود که به مناسبت 16 مردادماه سالروز تشکیل جهاد دانشگاهی به معرفی توانمندی‌های جهاد دانشگاهی فارس اختصاص داده شده بود.


( ۱ )