مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی فارس افتتاح شد

۲۸ دی ۱۳۹۸ | ۱۵:۴۴ کد : ۱۵۲۰۹ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۳۶
طی آیینی که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور وزیر ورزش و جوانان، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس جهاددانشگاهی کشور برگزار شد، همزمان با افتتاح ۵ مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی در کشور، مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی فارس نیز آغاز به کار کرد.
مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی فارس افتتاح شد

طی آیینی که به صورت ویدئو کنفرانس و با حضور وزیر ورزش و جوانان، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس جهاددانشگاهی کشور برگزار شد، همزمان با افتتاح 5 مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی در کشور، مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی فارس نیز آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، رئیس جهاددانشگاهی فارس شنبه ۲۸ دی‌ماه در بخشی از این مراسم که به شکل سراسری و با بهره‌گیری از ویدئوکنفرانس برگزار شد، بیان کرد: مرکز نوآوری و شکوفایی با همکاری سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی شعبه فارس راه‌اندازی شده است.

دکتر مظاهر بابایی خاطرنشان کرد: نگاه به دانش و فناوری از همان ابتدی تاسیس جهاددانشگاهی با رویکرد فرهنگی در دستور کار قرار گرفت و طی چهار دهه گذشته استمرار یافته است.

او ادامه داد: همکاران ما در سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان براساس منویات مقام معظم رهبری و نیاز روز به ویژه رفع دغدغه اشتغال و بیکاری افراد تحصیلکرده و جوان، برنامه‌هایی را در دستور کار قرار داده‌اند که راه‌اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی تحت عنوان منش از جمله آنهاست.

رئیس جهاددانشگاهی فارس هدف از راه‌اندازی مرکز منش را تبدیل ایده‌ها و نوآوری‌ها به ثروت در راستای تولید و رونق اقتصادی ذکر و عنوان کرد: معمولا مجموعه‌های ایده پرداز افراد خاصی را مد نظر قرار می‌دهند اما مخاطب این مرکز همه افراد دارای ایده‌های نو هستند.

بابایی همچنین مشاوره، دسترسی به فضای مورد نیاز، مشاوره و کارگاه‌های آموزشی مختلف را از خدماتی عنوان کرد که توسط این مرکز ارائه می‌شود.

او که حضور چنین مراکزی در سطح استان‌ها را اثر گذار می‌داند، گفت: امروز با توجه به رشد فناوری و تکنولوژی نیاز به ایده پردازی داریم و این مرکز پیشگام برای افراد ایده پرداز است.

رئیس جهاددانشگاهی فارس همچنین از راه‌اندازی ۹ مرکز نوآوری و شکوفایی در سطح استان تا پایان سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: حمایت مسئولان موجب افزایش تعداد این مراکز می‌شود.

بابایی ابراز امیدواری کرد که همه مدیران و نهادها دست به دست هم دهند تا بیش از پیش خدمات کارآفرینی به جامعه جوان ارائه شود و خاطرنشان کرد: امید است خدمات مرکز نوآوری و شکوفایی در جهاددانشگاهی برای کاهش مشکل اشتغال توسعه یابد.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس نیز در آیین افتتاح این مرکز، گفت: مجموعه جهاددانشگاهی فارس طی یکسال گذشته اقدمات خوب و اثرگذاری در حوزه جوانان انجام داده است و امروز هم تعامل نزدیک با حوزه جوانان، اداره کل ورزش و جوانان استان دارد.

او تاکید کرد: باید از جوانان و سازمان‌های مردم نهاد در فعالیت‌های اجتماعی تشکر کنیم که با اقدامات و موفقیت‌های خود این پیام را می‌دهند که ما دائما باید به فکر حمایت‌های مادی و معنوی از آنها باشیم، چرا که امروز نقش جوانان پررنگ تر از گذشته است.

حیدرعلی کامیاب ادامه داد: امروز خط مشی وزارت ورزش و جوانان به سمت تحقق منویات مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم مبنی بر اهمیت به جوانان با توسعه زیرساخت‌های جوانان سوق پیدا کرده است.

کامیاب عنوان کرد: زیرساخت‌های خوبی طی سال‌های گذشته با راه‌اندازی خانه‌های جوان، اقدمات خوب و موثری در سایر حوزه‌ها به ویژه ازدواج، خانواده و کارآفرینی، مشارکت جوانان و ... انجام شده و پس از ۴۰ سال مجمع ملی جوانان تشکیل شد تا به جوان ایرانی هویت بیشتری القاء شود.

او با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه‌های وزارت ورزش وجوانان در سطح کشور با نیروهای مسلح، بانک‌ها و... گفت: یکی از بهترین تفاهم‌نامه‌ها با جهاددانشگاهی است که امروز راه‌اندازی مرکز منش یکی از ثمرات آن است.

مدیرکل ورزش وجوانان فارس با بیان اینکه جوانان ما طرح‌های خوبی دارند و دولت طی سال‌های گذشته به آنها خدمات مادی داده که کافی نیست، گفت: این مرکز نوآوری و شکوفایی قبلا توسط جهاددانشگاهی فارس راه‌اندازی شده اما در جریان اغتشاشات آبان‌ماه آسیب دید.

وی خاطرنشان کرد: در دو دهه قبل طرح‌های زیادی در قالب طرح‌های اشتغال و کارآفرینی ارائه شد اما تصمیمات احساسی نتوانسته پس از دو دهه ، کاری برای جوانان کند.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس همچنین با بیان اینکه جهاددانشگاهی با راه‌اندازی این مرکز سنگ تمام گذاشتند، عنوان کرد: امید است افتتاح این مرکز تکمیل کننده طرح‌های دیگر در حوزه کارافرینی باشد که از سال‌های گذشته در حال اجراست.

کامیاب ابراز امیدواری کرد که با خرد جمعی در مرکز نوآوری و شکوفایی جهاددانشگاهی استان، شاهد مشاوره‌های خوب به جوانان برای بهره برداری بیشتر از خدمات باشیم.

مدیرکل ورزش و جوانان فارس گفت: امید است در طول سال‌های اینده شاهد بهره برداری از اقدمات و برنامه‌های خوب این مرکز باشیم.

بنابراین گزارش این مراسم در مرکز آموزشی جهاددانشگاهی فارس با حضور رئیس جهاد دانشگاهی فارس، مدیرکل ورزش و جوانان، رئیس دانشگاه علمی ‌کاربردی و دیگر مسؤولان دستگاه‌های اجرایی استان فارس برگزار شد.