رئیس جهاد دانشگاهی فارس: منش سپهبد شهید سلیمانی سرلوحه همگان باشد

۱۷ دی ۱۳۹۸ | ۱۵:۰۲ کد : ۱۴۹۴۱ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۴۵۱
رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینکه سردار سپهبد شهید سلیمانی با اخلاق اسلامی خود توانست فاتح قلوب انسان‌ها باشد، گفت: الگوگیری از رفتار، اخلاق و منش شهید سلیمانی باید امروز سرلوحه هم مردم و هم مسئولان باشد.
رئیس جهاد دانشگاهی فارس: منش سپهبد شهید سلیمانی سرلوحه همگان باشد

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینکه سردار سپهبد شهید سلیمانی با اخلاق اسلامی خود توانست فاتح قلوب انسان‌ها باشد، گفت: الگوگیری از رفتار، اخلاق و منش شهید سلیمانی باید امروز سرلوحه هم مردم و هم مسئولان باشد.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، مظاهر بابایی، رئیس جهاد دانشگاهی فارس امروز، ۱۷ دی‌ماه درحاشیه راهپیمایی بزرگداشت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی در شیراز و در جمع خبرنگاران ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد شهید قاسم سلیمانی به ساحت مقدس امام زمان(عج)، رهبر معظم انقلاب و ملت شریف ایران گفت: سردار سپهبد قاسم سلیمانی، یک نماد و الگوی تمام عیار رهروان حقیقی مکتب اسلام بود.
وی با اشاره به عشق و علاقه ملت ایران به شهید سلیمانی تأکید کرد: سپهبد شهید سلیمانی تنها متعلق به ایرانیان نبود بلکه او به همه جهان اسلام و آزادی‌خواهان تعلق داشت چنانچه امروز می‌بینیم که مراسم‌های سوگواری متعدد و همچنین بیانیه‌ها و راهپیمایی‌هایی در کشورهای مختلف دنیا برپا می‌شود.
بابایی با تأکید بر اینکه مسلماً راه شهید سلیمانی با شهادتش پایان نمی‌پذیرد، افزود: طبق فرموده سپهبد شهید سلیمانی، ملت ایران ملت شهادت و ملت امام حسین(ع) هستند و مسلماً راه او را تا رسیدن به پیروزی نهایی و ظهور منجی عالم بشریت ادامه خواهد یافت و این وعده خدا در قرآن کریم است که فرموده است: «...حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ؛...حزب خدا همان پیروزمندانند» (آیه ۵۶ سوره مائده).

رئیس جهاد دانشگاهی فارس در ادامه با ذکر این نکته که مردم قدر خدمات سردار خود را به خوبی می‌دانند، گفت: یکی از القاب سپهبد شهید قاسم سلیمانی، سردار دل‌ها بود که این مسئله نشئت گرفته از اخلاق اسلامی آن مجاهد شهید بود و در حقیقت شهید سلیمانی با اخلاق اسلامی خود توانست فاتح قلوب انسان‌ها باشد.

وی با تأکید بر اینکه الگوگیری از رفتار، اخلاق و منش شهید سلیمانی باید امروز سرلوحه هم مردم و هم مسئولان باشد، گفت: مجموعه‌هایی نظیر جهاد دانشگاهی و نهادهای فرهنگی می‌توانند در این زمینه به وسیله برگزاری همایش‌ها، کنگره‌ها و فراخوان‌هایی، اخلاق و فرهنگی که سردار قاسم سلیمانی خالق و مروج آن بود، را تجزیه و تحلیل کرده و برنامه‌ریزی‌هایی برای نهادینه کردن این فرهنگ در جامعه اسلامی داشته باشند.
رئیس خبرگزاری ایکنا و ایسنا منطقه فارس همچنین با اشاره به شکوه حضور ملت ایران در مراسم‌های وداع با پیکر مطهر سردار دل‌ها در نقاط مختلف کشورمان گفت: آمریکا باید بداند که امثال قاسم سلیمانی‌ها در ایران و جهان اسلام زیاد هستند و با شهادت سردار دل‌ها، موجب تکثیر قاسم سلیمانی‌های دیگر شده است.
وی اظهار کرد: امروز همه شاهده بودیم که چگونه ملت قدردان، متدین و ولایت‌مدار ایران دوباره حماسه آفریدند و بار دیگر به تمام جهان‌خواران ثابت کردند که ملت حماسه‌اند و هیچ‌گاه ذلت نمی‌پذیرند. شهادت سردار سلیمانی بار دیگر دل‌های ملت ایران و بلکه مسلمانان دنیا را با یکدیگر متحدتر کرد و این مسئله را در راهپیمایی‌های متعدد در ایران اسلامی و کشورهای دنیا مشاهده می‌کنیم.

بابایی اظهار کرد: علاوه بر این‌ها یکی دیگر از درس‌هایی که حضور گسترده ملت ایران در مراسم‌ وداع و تشییع سردار دل‌ها به ما داد این بود که مردم همواره قدردان خدمتگزارشان هستند حتی اگر خدمت خود را فرسنگ‌ها دورتر از خاک وطنشان انجام دهند که البته توجه به این مسئله کار همه مسئولان و مدیران کشور را سخت‌تر می‌کند.

 


( ۱ )