رئیس موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی کشور: بازسازی ساختمان آموزشی جهاددانشگاهی فارس نیازمند حمایت ملی و استانی است

۰۴ آذر ۱۳۹۸ | ۱۱:۴۸ کد : ۱۳۴۷۲ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۴۸۰
رئیس موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی با اشاره به حجم بالای خسارت‌های وارده به مجتمع آموزشی جهاددانشگاهی فارس در شیراز، تاکید کرد که برای بازسازی این مجتمع، عزمی جدی و همراهی همه دستگاه‌های استانی و ملی لازم است.
رئیس موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی کشور:  بازسازی ساختمان آموزشی جهاددانشگاهی فارس نیازمند حمایت ملی و استانی است

رئیس موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی با اشاره به حجم بالای خسارت‌های وارده به مجتمع آموزشی جهاددانشگاهی فارس در شیراز، تاکید کرد که برای بازسازی این مجتمع، عزمی جدی و همراهی همه دستگاه‌های استانی و ملی لازم است.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، دکتر گودرزی در حاشیه بازدید از ساختمان آموزشی جهاددانشگاهی فارس که در جریان حوادث هفته گذشته شیراز توسط اغتشاشگران به آتش کشیده شد، گفت: این حادثه، رخدادی غیرمنتظره بود و ابعاد گسترده جانی و مالی آن، همه‌ی اعضای جهاددانشگاهی کشور را شوکه کرد.

وی با بیان اینکه هیچ کس گمان نمی‌کرد که یک ساختمان آموزشی آن هم در محدوده کمتر برخوردار شهری نظیر شیراز دچار چنین حادثه‌ای شود، گفت: نگران کننده‌تر از سوختن ساختمان، حادثه‌ای بود که برای پرسنل حفاظت فیزیکی جهاددانشگاهی فارس رخ داد؛ جوانی که طی روزهای گذشته در شرایطی سخت قرار دارد و نیازمند دعای همه هموطنان است.

گودرزی هدف از سفر به شیراز را عیادت از جهادگر دانشگاهی در بیمارستان و بررسی وضعیت ساختمان آسیب دیده مرکز آموزش‌های بلند مدت و کوتاه مدت جهاددانشگاهی فارس اعلام و اضافه کرد: متاسفانه ساختمان مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی فارس به لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دچار آسیب جدی شده است.

رئیس موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی با اشاره به اینکه ساختمان یاد شده با هدف ارائه خدمات آموزشی و اشتغال به مردم خصوصا ساکنان بخش کمتر برخوردار شیراز و از محل اعتبارات داخلی جهاددانشگاهی احداث شده بود، گفت: راه‌اندازی مجدد این مرکز در مدتی کوتاه، نیازمند همراهی دستگاه‌های مختلف استان فارس خصوصا مدیریت ارشد این استان است.

وی اضافه کرد: البته اولین گام بعد از بروز این حادثه، متوقف نماندن روند آموزش دانشجویان مرکز بود که با همراهی و تلاش جهادگونه رئیس جهاددانشگاهی فارس و رئیس مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی شیراز، انجام شده است و دانشجویان بدون هیچگونه‌ وقفه‌ای سر کلاس درس حاضر شدند.

گودرزی که اعتقاد دارد وقوع چنین حادثه‌ای امکان داشت فعالیت هر مرکزی را به شکل کامل متوقف کند، گفت: اینکه دانشجویان مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی فارس حتی یک روز را هم از دست نداده‌اند، نشان از همت والای مسئولان این نهاد در استان دارد که از تمام امکانات موجود در این راستا بهره بردند.

این مقام مسئول با اشاره به عیادتش از علی قائدیان، جهادگر مصدوم جهاددانشگاهی فارس، گفت: اینکه یک نیروی جوان به واسطه این حادثه در شرایط نه چندان مطلوبی از نظر جسمی روی تخت بیمارستان قرار گرفته، همه را متاثر کرده است.

او با بیان اینکه جهاددانشگاهی کشور آماده هر گونه کمک برای ارائه خدمات فوق تخصصی پزشکی به این جهادگر است، گفت: خوشبختانه با همت رئیس واحد فارس، بهترین خدمات درمانی در بهترین مرکز پزشکی به این فرد ارائه شده است و باید برای شفای کامل او دست به دعا برداشت.

گودرزی در ادامه یادآور شد که برای اظهار نظر دقیق در مورد زمان راه‌اندازی مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی فارس در شیراز نیازمند ارزیابی‌های کارشناسانه هستیم، گفت: کارشناسان اهل فن باید ساختمان را ارزیابی کرده و در مورد استحکام این بنا نظر بدهند، در صورتیکه بنای فعلی استحکام لازم را داشته باشد، باید کار بازسازی و نوسازی را سریعا آغاز کنیم اما اگر از استحکام لازم برخوردار نباشد، اجبارا کار از نو باید شروع شود.

این مقام مسئول تصریح کرد: بی‌تردید برای جبران خسارات وارده به لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری نیازمند همراهی استان، خصوصا مدیریت ارشد فارس هستیم، اگرچه در بعد ملی هم هر آنچه در توانمان باشد را به کار خواهیم گرفت.

گودرزی با یادآوری اینکه ساختمان آموزشی جهاددانشگاهی فارس یک مرکز عام المنفعه آن هم در نقطه‌ای کمتر برخوردار بوده است، گفت: برای شهری نظیر شیراز و استان فارس زیبنده نیست که این ساختمان برای مدتی طولانی بلاتکلیف بماند؛ حتی به لحاظ روانی هم تاثیر تاخیر در نوسازی و بهسازی این ساختمان بسیار عمیق خواهد بود.

معاون موسسه علمی کاربردی جهاددانشگاهی کشور نیز با ابراز تاسف از وقوع حادثه آتش سوزی در مرکز علمی کابردی این نهاد در شیراز، گفت: حتی کسبه و شهروندان ساکن در محدوده این مرکز هم عمیقا از بروز چنین حادثه‌ای متاثر شده‌اند.

هدایتی خاطرنشان کرد: به حتم جهاددانشگاهی و موسسه علمی کاربردی این نهاد در کشور، تمام توان خود را برای بازسازی و نوسازی این واحد آموزشی به کار خواهد گرفت اما برای سرعت بخشیدن به کار نیازمند عزم جدی مسئولان استانی و ملی هستیم.

بنابر این گزارش، مجتمع آموزشی جهاددانشگاهی فارس واقع در چهارراه عدالت شیراز، روز شنبه ۲۵ آبان و در جریان اعتراض‌هایی که به خشونت و اغتشاش کشیده شد، مورد حمله قرار گرفت و شیشه‌های آن خرد شد.

روز یکشنبه و در ادامه اغتشاش‌های بنزینی شیراز، گروهی از اغتشاشگران با حمله مجدد به ساختمان یاد شده، ضمن آتش زدن این مرکز، موجب مصدومیت شدید یکی از جهادگران شدند.


( ۴ )