معاون استاندار و فرماندار ویژه مرودشت: بانوان جایگاه والا و نقش محوری در جامعه دارند

۲۱ آبان ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۸ کد : ۱۳۰۶۸ آموزشی تاپ خبر
تعداد بازدید:۴۹۷
دومین جلسه طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در مرودشت برگزار شد.
معاون استاندار و فرماندار ویژه مرودشت: بانوان جایگاه والا و نقش محوری در جامعه دارند

دومین جلسه طرح ملی توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار در مرودشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی فارس، این جلسه با حضور معاون استاندار و فرماندار  ویژه، امام جمعه، اعضای شورای اداری، کارشناسان دفتر امور بانوان، کارآفرینان و معتمدین شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری مرودشت برگزار شد.

معاون استاندار و فرماندار ویژه مرودشت گفت: بانوان جایگاه والا و نقش محوری در جامعه دارند اما همواره در آسیب‌های اجتماعی به دلیل نگاه سنتی و عشیره‌ای صدمات زیادی را متحمل شده‌اند.

رهام پیکری تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های بالایی که در بخش‌های تولیدی، کشاورزی، صنعتی و ... در شهرستان وجود دارد، بانوان به عنوان نیمی از جمعیت جامعه می‌توانند نقش شایان توجهی در شکوفایی این پتانسیل‌ها ایفا نمایند. وی افزود تلاش و اقدامات بسیار خوبی توسط برخی نهادها در زمینه توانمندسازی و اشتغال زنان سرپرست خانوار انجام شده اما کافی نیست و قالب جدید این طرح و شیوه اجرای آن می‌تواند فرصت خوبی را در راستای اتصال به بازار و ایجاد اشتغال پایدار فراهم نماید.

در ادامه اکبر زاهدیان نژاد، مدیر سازمان تجاری‌سازی فناوری و اشتغال دانش‌آموختگان جهاد دانشگاهی فارس  به تشریح کامل طرح  پرداخت و از تمامی دستگاه‌های مربوط خواست تا با توجه به شناخت جامعی که از جامعه تحت پوشش خود دارند در شناسایی مشمولین طرح همت کنند.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین آقایی امام جمعه مرودشت نیز با تاکید بر لزوم توزیع عادلانه این طرح در کل بخش‌های شهرستان گفت: با توجه به اینکه اساس طراحی این طرح علمی و فکر شده است، قطعا می‌تواند در اجرا نیز موفق بوده و در راستای اشتغال زنان سرپرست خانوار شهرستان موثر واقع شود.

در پایان محمد ژوبین رییس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی مرودشت اظهار داشت: با توجه به لزوم اجرای طرح‌های اینچنینی و اعتماد کاملی که به جهاد دانشگاهی داریم علاوه بر نقش نظارتی، با تمام قوا جهاد دانشگاهی مرودشت و دفتر امور بانوان را همراهی نموده و تا رسیدن به نتیجه مطلوب از هیچ کوششی دریغ نخواهیم کرد.

 

شایان ذکر است طرح توانمندسازی زنان سرپرست خانوار به کارفرمایی معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری، نظارت اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی و اجرای طرح در سطح کشور بر عهده جهاد دانشگاهی می‌باشد.


( ۳ )