تجدید میثاق جهادگران جهاد دانشگاهی فارس با شهدا

۰۳ مهر ۱۳۹۸ | ۱۰:۱۴ کد : ۱۱۶۳۵ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۴۱
جهادگران جهاد دانشگاهی استان فارس در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس با حضور در گلزار شهدای شیراز بار دیگر با آرمان‌های شهیدان ۸ سال جنگ تحمیلی و مدافعین حرم تجدید پیمان کردند.
تجدید میثاق جهادگران جهاد دانشگاهی فارس با شهدا

جهادگران جهاد دانشگاهی استان فارس در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس با حضور در گلزار شهدای شیراز بار دیگر با آرمان‌های شهیدان 8 سال جنگ تحمیلی و مدافعین حرم تجدید پیمان کردند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاهی استان فارس، صبح چهارشنبه 3 مهر و در چهارمین روز از هفته دفاع مقدس، با حضور در گلزار شهدا و نثار گل و قرائت فاتحه، با آرمان شهدا تجدید پیمان کردند.

در این مراسم معنوی، جهادگران دانشگاهی فارس ضمن غبارروبی  قبور شهدا و نثار گل به مزار آن مردان و زنان بلندآوازه به روان پاک حافظان انقلاب و نظام اسلامی، درود فرستاد و یاد و خاطره آنان را گرامی داشتند.

رئیس جهاددانشگاهی فارس در حاشیه این مراسم به خبرنگاران گفت: هفته دفاع مقدس یادآور دلاورمردی‌ها و استقامت و از خود گذشتگی با هدف حفظ آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی است.

دکتر مظاهر بابایی با اشاره به اینکه زنده نگه داشتن دفاع مقدس با هدف نشر ارزش‌ها و معارف و انتقال داشته‌های اثرگذار آن دوران نظیر ایثار و مقاومت به نسل امروز و آینده انجام می‌شود، گفت: جهاددانشگاهی در سراسر کشور و استان فارس نیز در دوران دفاع مقدس نقشی تاثیرگذار داشت.

بابایی گفت: جهاددانشگاهی به عنوان یک نهاد برآمده از انقلاب اسلامی، از ابتدای دوران دفاع مقدس در تامین و اعزام نیروی انسانی دانشگاهی و متخصص به جبهه‌ها و رفع نیازهای فنی و مهندسی و تخصصی آن دوران نقشی ماندگار را ایفا کرد.

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس خاطرنشان کرد: امروز هم جهادگران دانشگاهی با همان روحیه دوران دفاع مقدس در مسیر رونق اقتصادی، ارتقاء دانش و آگاهی، اشاعه فرهنگ قرآنی و دینی و کمک به توسعه متوازن کشور در ابعاد مختلف علمی، به فعالیت اثرگذار خود ادامه می‌دهد.

بابایی با اشاره به ضرورت پاسداشت بزرگمردیها و رشادت‌ها و ارزش‌های دفاع مقدس، گفت: هفته دفاع مقدس، زمانی مناسب برای بازخوانی بیشتر ابعاد رویدادی است که در همه زمینه‌ها می‌تواند الگویی ماندگار برای جامعه محسوب شود.

 


( ۲ )