بزرگداشت سی و نهمین سال تاسیس جهاددانشگاهی در شیراز/ بابایی: نادیده گرفتن ظرفیت‌های جهاددانشگاهی ظلم به جامعه است

۲۰ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۸:۴۳ کد : ۱۰۵۹۹ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۵۲۷
رئیس جهاددانشگاهی استان فارس با اشاره به ظرفیت‌های متعدد این نهاد انقلابی در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اشتغال فارغ التحصیلان، تصریح کرد که نادیده گرفتن این ظرفیت‌ها ظلم به کل جامعه که جهادگران هم بخشی از آن هستند محسوب می‌شود
بزرگداشت سی و نهمین سال تاسیس جهاددانشگاهی در شیراز/  بابایی: نادیده گرفتن ظرفیت‌های جهاددانشگاهی ظلم به جامعه است

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس با اشاره به ظرفیت‌های متعدد این نهاد انقلابی در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اشتغال فارغ التحصیلان، تصریح کرد که نادیده گرفتن این ظرفیت‌ها ظلم به کل جامعه که جهادگران هم بخشی از آن هستند محسوب می‌شود .

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، دکتر مظاهر بابایی عصر یکشنبه 20 مرداد در مراسم بزرگداشت سی و نهمین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی به فرمان حضرت امام(ره)، ضمن تبریک این روز و اعیاد پیش رو، خاطرنشان کرد: فلسفه عید قربان به مسلخ کشاندن هوای نفسانی است .

وی پرهیز از نفاق، درویی، غرور، و حسادت را از جمله خصایص یک مسلمان پیرو اهل‌بیت(ع) و شیعه حضرت علی(ع) معرفی کرد .

رئیس جهاددانشگاهی استان فارس ادامه داد: در عید غدیر، رسول خدا به دستور خداوند همه کاروان حج رانگه می‌دارد که بهترین انسانها را به عنوان وصی و جانشین خود معرفی کند تا ضمن جلوگیری از نفاق بین مسلمین، اصلح ترین انسان را به جانشینی انتخاب کند و ما نیز موظف به پیروی از این جانشینی هستیم .

بابایی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر رویکرد فراجناحی این نهاد، گفت: اینکه مقام معظم رهبری از جهاددانشگاهی رضایت دارد و از آن تعریف می‌کند، بسیار اهمیت دارد .

وی با بیان اینکه توجه رهبر معظم انقلاب نشانه کارآمدی مجموعه جهاددانشگاهی است، خاطرنشان کرد: جهادگران دانشگاهی سربازان ولایت هستند که با توکل وظایف خود را دنبال می‌کنند .

به گفته رئیس جهاد دانشگاهی فارس، اساس قرار دادن منویات مقام معظم رهبری به عنوان یک راهبرد اساسی و خودباوری و داشتن روحیه جهادی اعضا، رموز اصلی موفقیت جهاددانشگاهی است که باید مد نظر جوانان هم قرار داشته باشد .

بابایی با بیان اینکه رویان یکی از ده‌ها نمونه مشهود از موفقیت جهاددانشگاهی با محوریت رموز ذکر شده است، گفت: جهاددانشگاهی سه مسئولیت کلان در حوزه فرهنگی، پژوهشی و آموزشی داشته و از یک دهه قبل هم در حوزه کارافرینی وارد و موفقیت‌های فراوانی کسب کرده است .

وی جهاددانشگاهی را زیر ساختی چهل ساله دانست که با اتکاء به آن می توان بسترهای توسعه را در ابعاد مختلف گسترش داد و خاطرنشان کرد: خوشبختانه جهاددانشگاهی در هر بعدی وارد شد، به شکلی کامل و کافی فعالیت داشت و تاثیرگذار بود .

رئیس جهاددانشگاهی فارس با بیان اینکه این نهاد به دنبال انجام اقدامات اثرگذار در حوزه‌هایی که متولی آن بوده است، گفت: ما وظیفه داریم که همه روزهایمان را به مثابه روز 16 مرداد و سالروز تاسیس جهاددانشگاهی بنگریم .

بابایی ضمن دعوت از همه دستگاه‌های اجرایی استان فارس برای بهره‌گیری از ظرفیت های جهاددانشگاهی در حوزه‌های مختلف، به تفاهمنامه‌های منعقد شده با برخی دستگاه‌ها نظیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و کمیته امداد اشاره و تاکید کرد که بهره نگرفتن از ظرفیت‌های جهاددانشگاهی، اول ظلم به جامعه بعد ظلم به جهادگران عضو این نهاد است .

وی با اشاره به برگزاری 2 آزمون استخدامی توسط این نهاد، گفت: برگزاری یک آزمون در سطح ملی با کمترین میزان خطای ممکن، نشان دهنده ظرفیت جهاددانشگاهی است که می توان در ابعاد مختلف از آن بهره برد .

رئیس کنگره سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس نیز در ادامه این مراسم ضمن گرامیداشت فرارسیدن روز عرفه گفت: در روایت‌ها آمده است که اگر کسی در ماه رمضان آمرزیده نشد، تنها جایی که می‌تواند امید رحمت داشته باشد، همین روز عرفه است که باید این روز و ظرفیت را دریابیم .

جواد قناعتی با یادآوری اینکه یکی از اعمال روز عرفه، قرائت زیارت عاشوراست، به فرازهایی از این زیارت اشاره کرد و گفت: این زیارت دو قسمت بیشتر ندارد، یک قسمت سلام به امام حسین(ع) و یارانش و قسمت دوم لعنت بر یزید و اصحاب کفر و از سوی دیگر نیز در روایت‌ها داریم که کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا؛ پس مگر می‌شود که زیارت عاشورا فقط برای سال ۶۱ هجری باشد و اگر غیر از این بود اصلاً انقلاب اسلامی به وجود نمی‌آمد .

وی با بیان اینکه همواره نام مدافعان جبهه حق در طول تاریخ ماندگار مانده است، شهید حججی را یکی از آنان دانست و گفت: سئوال اینجاست که آیا نام قاتلین امام حسین(ع)، داعشی‌ها و بعثی‌ها در تاریخ ماندگار مانده است .

وی در ادامه سخنان خود به بیانیه گام دوم انقلاب که از سوی رهبر معظم انقلاب تبیین شده است، اشاره کرد و خواستار توجه همگان به این بیانیه شد .

رئیس کنگره سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس از اقتدار ایران سخن گفت و ادامه داد: رژیم صهیونیستی که ۶ روزه کل ارتش اعراب را شکست داد از یک گروه شبه نظامی شیعه واقعی به نام حزب‌الله لبنان شکست می‌خورد و شکست آنان را در جنگ‌های ۳۳ روزه، ۲۲ روزه و ۶ روزه مشاهده کردیم و آیا چنین رژیمی که نتوانسته است در مقابل حزب‌‌الله بایستند می‌تواند جلوی ایران بایستد .

قناعتی با تأکید بر اینکه طبق آیات قرآن کریم پیروزی از آن مؤمنین است، به جریان توقیف نفتکش انگلیسی اشاره کرد و گفت: نیروی دریایی انگلستان قویترین نیروی آن است اما در جریان این توقیف جرأت نکردند حتی یک گلوله هم شلیک کنند و از سوی دیگر آمریکا نیز ناو آبرهام لینکن خود را به خلیج فارس فرستاد و برای آن تبلیغات گسترده‌ای هم انجام داد اما ایرانی‌ها آن را مسخره کردند و هیچ کاری جلو نبردند زیرا می‌دانند ایران روز به روز قدرتمندتر می‌شود‌ .

وی با بیان اینکه در عرصه امنیت امروز سرمان را با افتخار بالا گرفتیم، گفت: دشمن به دنبال این بود که جنگ‌ها را به مرزهای ایران بکشاند اما امروز در دریای سرخ پهلو گرفتیم و خودشان اذعان کردند ایران امپراطوری بزرگ را دوباره تشکیل داده است .

رئیس کنگره سرداران و ۱۵ هزار شهید استان فارس با تصریح اینکه امروز رژیم صهیونیستی و آمریکا رو به اضمحلال و افول هستند، گفت: چند سال پیش همه دنیا گفتند اسد در سوریه باید برود اما ایران گفت باید بماند اما هدف اسد نبود؟ آنان می‌خواستند جنگ را به مرزهای ایران بکشاند تا مردم ایران امنیت و آرامش نداشته باشند و می‌خواستند جنگ را به داخل شهرهای ایران بکشانند و باید بدانیم که اگر جنگی در می‌گرفت تنها در مرزها نبود بلکه در درون شهرها باید سنگر می‌گرفتیم اما امروز مرز ایران به کنار سرزمین‌های اشغالی رسیده است به طوری که در مرز سوریه، لبنان و سرزمین‌های اشغالی پرچم جمهوری اسلامی همراه با عکس رهبر معظم انقلاب نصب شده است لذا صهیونیست‌ها متوجه هستند که با چه خطری روبه رو هستند.

قناعتی تأکید کرد: باید در راه حفظ انقلاب محکم و استوار باشیم و هر کسی در هر سنگری که قرار دارد تلاش کند تا تأثیرگذار باشد و وظایف خود را به خوبی انجام دهد و قطعاً وعده خدا برای پیروزی حق است .

بنا براین گزارش، در این مراسم از جهادگران نمونه استانی و خبرنگاران خبرگزاری‌های دانشجویان ایران و ایکنا، قدردانی شد .

 


( ۱ )