جهاددانشگاهی؛ زمینه‌ساز ترویج فرهنگ دینی

۱۵ مرداد ۱۳۹۸ | ۱۳:۴۳ کد : ۱۰۳۲۷ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۳۱۶
مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس با یادآوری ظرفیت‌های جهاددانشگاهی، این نهاد انقلابی را زمینه‌ساز ترویج فرهنگ دینی دانست.
جهاددانشگاهی؛ زمینه‌ساز ترویج فرهنگ دینی

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس با یادآوری ظرفیت‌های جهاددانشگاهی، این نهاد انقلابی را زمینه‌ساز ترویج فرهنگ دینی دانست.

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس به نقل از ایکنا، حجت‌الاسلام محمدصادق مهرابی، مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس با بیان اینکه خاستگاه انقلاب اسلامی، دینی است و یکی از خاستگاه‌های دین نیز توجه به جایگاه علم و دانایی است، گفت: امروز هر جا که علم و دانایی است، تعالی و رشد هست و هر جایی که جهل است، ناهنجاری و نابسامانی و آسیب‌هایی است که امروز متوجه آن هستیم.

وی افزود: یکی از ظرفیت‌های علمی کشور و به تبع آن، استان فارس ظرفیت جهاددانشگاهی است که هم می‌تواند نقش موثری در ارتقای فرهنگ دینی در سطح کشور و جامعه و هم می‌تواند بسترساز ترویج فرهنگ دینی باشد.

مهرابی اظهار کرد: جهاددانشگاهی در استان فارس می‌تواند هم در جهت فرصت‌سازی جریان‌های انقلابی و هم فرصت‌سوزی جریان‌های معاند حرکت کرده و در زمینه حوزه فرهنگ دینی به خوبی نقش‌آفرینی کند و با همگرایی سایر دستگاه‌های علمی مثل دانشگاه‌ها و سازمان تبلیغات و مجموعه‌های این شکلی که ذاتاً کارشان کار علمی و تبلیغ و ترویج فرهنگ دینی است بتواند نقش‌آفرینی در جهت‌دهی جریان‌های علمی استان داشته باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس اظهار کرد: همچنین جهاددانشگاهی هم در بحث آموزش می‌تواند بسیار تأثیرگذار باشد و هم در فرهنگ‌سازی می‌تواند مؤثر باشد و هم در ایجاد بستر تعاملی با سایر دستگاه‌ها می‌تواند فعالیت کرده و در حوزه ظرفیت‌سازی هم نقش مؤثری ایفا کند.