به همت جهاد دانشگاهی استان فارس انجام پذیرفت

اجرایی شدن طرح توسعه مشاغل خانگی در لارستان

۲۲ آذر ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۸ کد : ۲۵۵۹۷ آموزشی
تعداد بازدید:۱۵۷
سرپرست مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی شهرستان لارستان و رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان، در خصوص طرح توسعه مشاغل خانگی و ثبت‌نام در این طرح ملی به بحث و گفتگو پرداختند.
اجرایی شدن طرح توسعه مشاغل خانگی در لارستان

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، سرپرست مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی شهرستان لارستان و رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان، در خصوص طرح ملی توسعه مشاغل خانگی دیدار و گفتگو کردند.

سرپرست مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی لارستان با اشاره به ظرفیت ها و همکاری های خوب جهاد دانشگاهی با اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان در خصوص فعالیت های انجام شده توسط این مرکز به منظور اجرایی کردن طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در شهرستان توضیحاتی ارائه کرد.

علی پور هدف اجرای این طرح را کمک به قشر ضعیف جامعه و توانمندسازی تخصصی متقاضیان این طرح عنوان کرد و افزود: این طرح در سه مرحله ثبت نام و ارزیابی، توانمندسازی (آموزش و مشاوره) و اتصال به بازار کار با کمک پیشران اجرایی خواهد شد که هم اکنون در مرحله اول این طرح هستیم و ثبت نام کماکان ادامه دارد.

سرپرست مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی لارستان، تدوین و برگزاری دوره های اشتغالزا به خصوص مشاغل خانگی را یکی از اهداف این نهاد نام برد که با هم افزایی و تعامل بیشتر امکان ایجاد بستر اشتغال در جامعه بیشتر خواهد شد.

علی پور، با بیان اینکه هنوز زمان ثبت نام برای افرادی که علاقه مند به شرکت در این طرح می باشند ، وجود دارد عنوان داشت: این طرح به صورت کاملا رایگان برای متقاضیان برگزار خواهد شد و علاقه مندان می توانند برای ثبت نام به سایت www.inhb.ir  مراجعه و در دوره شغلی مورد نظر ثبت نام به عمل آورند. شهرستان لارستان معین شهرستان‌های خنج، گراش و اوز نیز می باشد و شایسته است اطلاع رسانی مناسبی با همکاری این اداره انجام شود.

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان نیز ضمن خوش آمدگویی، گفت : طرح های مناسبی در این شهرستان برای مشاغل خانگی انجام شده و تسهیلاتی نیز به متقاضیان اعطا شده که با انجام صحیح این طرح می توان قدم موثر و روبه رشدی در این حوزه برداشت.

عبدالمهدی قاسمی، توضیحاتی در خصوص رفتار اقتصادی مردم بومی این منطقه ارائه و اضافه کرد: با نیاز سنجی و بومی سازی دوره های آموزشی اشتغالزا خواهیم توانست تاثیر رو به رشدی در زمینه شغل و مشاغل خانگی ایجاد کنیم. با توجه به ادامه داشتن این طرح از متقاضیان علاقه مند دعوت می گردد که برای شرکت در این طرح از طریق سایت مشخص شده ثبت نام نمایند.

وی افزود: این اداره در خصوص اطلاع رسانی به جامعه هدف، حمایت خود را اعلام می دارد و همه تلاش خود را برای محقق ساختن این مهم به کار خواهد گرفت.


( ۱ )