معاون فرهنگی شهردار شیراز:

ایسنا آرمان‌خواهی و انقلابی‌گری را توأمان دارد

۱۸ آذر ۱۳۹۹ | ۱۴:۳۹ کد : ۲۵۴۶۷ فرهنگی تاپ خبر
تعداد بازدید:۹۷
​​​​​​​ معاون فرهنگی شهرداری شیراز با بیان اینکه ایسنا یک شکلی از خبر رسانی مبتنی بر تعقل و فرهیختگی را بنیان‌گذاشت و ترویج داد و این حرکت را در چارچوب فعالیت‌های انقلابی دنبال کرد، گفت: امروز هم ایسنا اینگونه است و آرمان خواهی و تعقل را درون خود دارد هم  انقلابی گری بدون خط و خطوط سیاسی.
ایسنا آرمان‌خواهی و انقلابی‌گری را توأمان دارد

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، مرتضی جعفری سه‌شنبه ۱۸ آذر با حضور در جهاددانشگاهی فارس و دفتر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، ضمن تبریک 21 سالگی این خبرگزاری و قدردانی از فعالان این رسانه، خاطرنشان کرد: تاسیس ایسنا یک شور، هیجان و امیدی در جامعه رسانه‌ای ایجاد و تک صدایی‌ها را با تحول مواجه کرد.

او ادامه داد: با تاسیس این خبرگزاری صدای آرمان خواهی و عدالت طلبی قشر فرهیخته جامعه به ویژه دانشجویان از طریق ایسنا به مسئولان منتقل و تنوعی در شکل خبررسانی و تک بعدی بودن انتقال اخبار ایجاد شد.

رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ابراز امیدواری کرد که اکنون بیش از همیشه فعالیت ایسنا در آرمان خواهی پررنگ تر شود.

جعفری در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به تعطیلی فرهنگسراهای تحت پوشش شهرداری شیراز، پیشنهاد کرد که فضای فیزیکی و امکانات این فرهنگسراها به صورت تخصصی تر در اختیار مراکز دانشگاهی قرار گیرد و گفت: از مشارکت و همکاری با جهاددانشگاهی در این باره استقبال می‌کنیم.

غلامپور، معاون فرهنگی جهاددانشگاهی فارس نیز در این جلسه، با بیان اینکه رسانه یک اولویت مهم در عصر حاضر است، گفت: امروز جنگ رسانه‌ها از همه جنگ‌ها و تصمیم گیری‌ها جلوتر است و به جایی رسیده‌ایم رسانه‌ها ترسیم کننده مسیر حرکت جامعه محسوب می‌شوند.

غلامپور با بیان اینکه در کشور شاهد حمایت کامل و جامع از رسانه‌های رسمی و موثق نیستیم، تاکید کرد که امروز و در شرایط حاکمیت کرونا، خبرنگاران و عکاسان خبری رسانه‌های مکتوب مجازی، همانند مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با این اپیدمی به اطلاع‌رسانی و آگاهی بخشی و ایجاد امید در جامعه مشغولند اما آنگونه که باید، شاهد بازنمایی این تلاش‌ها و حمایت از فعالان این عرصه نیستیم.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی استان فارس با یادآوری اینکه، شهرداری شیراز رویکردی فرهنگی و انسان محور را دارد، ابراز امیدواری کرد که با توسعه همکاری بین معاونت‌های فرهنگی جهاددانشگاهی فارس و شهرداری شیراز، زمینه برای تولید محتوا، فعالیت‌های چندرسانه‌ای، برنامه‌های آموزشی و اقدامات فرهنگی، فراهم شده و گسترش یابد.


( ۱ )