رئیس اتاق اصناف شهرستان لامرد:

جهاد دانشگاهی نهادی توانمند در عرصه آموزش و اشتغال‌زایی

۱۶ آذر ۱۳۹۹ | ۱۰:۰۵ کد : ۲۵۳۲۶ آموزشی
تعداد بازدید:۱۵۳
به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، مدیر مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی شهرستان لامرد و رئیس اتاق اصناف این شهرستان، در راستای استفاده از ظرفیت های سازمانی دیدار و گفتگو کردند. 
جهاد دانشگاهی نهادی توانمند در عرصه آموزش و اشتغال‌زایی

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، مدیر مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی شهرستان لامرد و رئیس اتاق اصناف این شهرستان، در راستای استفاده از ظرفیت های سازمانی دیدار و گفتگو کردند. 

مدیر مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی لامرد با اشاره به ظرفیت‌های گسترده و تخصصی این نهاد در زمینه‌های اشتغالزایی، آموزشی، توانمندسازی و برگزاری دوره‌های ضمن خدمت ادارات خاطرنشان کرد: جهاد دانشگاهی در برنامه‌های خود بر تخصصی کردن موضوعات و رفع نواقص احتمالی توجه و دغدغه دارد.

علی پور هدف  جهاد دانشگاهی را در موضوعات آموزشی ، فرهنگی و اشتغال‌زایی، تخصصی و کاربردی عنوان کرد و گفت: امروز جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه ای آماده همکاری با نهادها و ارگان‌ها می باشد تا از ظرفیت این نهاد انقلابی آنچنان که بایسته است، استفاده و بهره‌برداری شود.

مدیر مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی لامرد، برگزاری همایش کارآفرینی فرهنگی ویژه مددجویان کمیته امداد، طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با همکاری اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، برگزاری دوره های آموزشی به صوت مجازی و افتتاح نمایندگی بانک خون بندناف رویان در شهرستان را به عنوان اهم فعالیت‌ها و برنامه‌های این نهاد در لامرد نام برد.

وی با اشاره به اینکه باید از تهدید کرونا به صورت فرصت استفاده لازم را کرد عنوان داشت : امروزه به دلیل شیوع ویروس کرونا متاسفانه شاهد تعطیلی بیشتر اصناف و کسب و کارها هستیم که می توان با به روز شدن کسب و کار، ایجاد راهکار های فروش موفق ، بازاریابی اینترنتی و توانمند سازی صنوف در شرایط بحرانی از این مانع عبور کرد.

علی پور، با بیان اینکه دلیل بسیاری از مشکلات امروز، استفاده نکردن از ظرفیت‌های کارآمد موجود بوده است، گفت: مجموعه  جهاد دانشگاهی آمادگی دارد تا در حوزه تخصصی اصناف و پیشبرد اهداف آن در مسیر موفقیت و پیشرفت، همکاری لازم را با اتاق اصناف شهرستان انجام دهد.

رئیس اتاق اصناف شهرستان نیز ضمن خوش آمد، گفت : یکی از راه های عبور از مشکلات کنونی توجه به اقتصادهای خرد و کوچک همراه با آموزش تخصصی می باشد که این مهم با انگیزه و راهنمایی مناسب باعث کم شدن اختلاف طبقاتی در سطح جامعه خواهد شد.

رئیسی با یادآوری اینکه قطعا با برگزاری با کیفیت و کاربردی آموزش های تخصصی شاهد پیشرفت فوق العاده ای در این حوزه و توانمند سازی حرفه ها خواهیم بود چون خوراک نیاز این حرفه ها را به دنبال خواهد داشت.


وی با بیان اینکه شیوع کرونا، موجب استیصال بسیاری از اصناف شده، خاطر نشان کرد ، در حوزه آموزش و توانمندسازی افراد به خصوص اصناف آسیب پذیر، آماده ی همکاری، اطلاع رسانی به جامعه هدف خود و صنوف مختلف خواهیم بود.

رئیس اتاق اصناف با ذکر اینکه در کشور و منطقه منابع غنی فراوانی موجود می باشد افزود: حقیقتا با علم و دانش و تسهیل گری نهادها ، شاهد ایجاد کسب و کارهای نوپا و جدید خواهیم بود که کمک شایانی به اقتصادهای خرد و خانواده های نیازمند خواهد کرد.

رئیسی با اشاره به ظرفیت‌های مناسب شهرستان گفت، با هم افزایی نهادها، افزایش سطح کیفی فعالیت های آموزشی و تلاش‌های جهاد دانشگاهی در حوزه تخصصی حرفه ها می توان به سمت پیشرفت و توسعه شهرستان قدم محکمی برداشت.

رئیس اتاق اصناف شهرستان لامرد، مجموعه جهاد دانشگاهی را یک نهاد توانمند در عرصه‌ی آموزشی و خصوصا اشتغالزایی دانست و تاکید کرد حضور مرکز آموزشی این نهاد در شهرستان باعث برکات آموزشی و تخصصی زیادی بوده و هست که امیدواریم بتوان از ظرفیت این نهاد استفاده لازم را ببریم.


( ۳ )