رئیس جهاد دانشگاهی استان فارس:

بسیج؛ موتور محرکه انقلاب / هم‌افزایی بسیج با نهادهای علمی موجب توسعه کشور می‌شود

۰۱ آذر ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۶ کد : ۲۴۸۷۱ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۱۰۳
رئیس جهاد دانشگاهی فارس با بیان اینکه بسیج می‌تواند خود را با شرایط مختلف کشور و نیاز روز جامعه تطبیق دهد، از بسیج به‌عنوان موتور محرکه انقلاب اسلامی یاد کرد و گفت: هم‌افزایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های بسیج با نهادهای علمی قطعاً باعث آثار و برکات مختلفی در جهت تعالی و توسعه کشور خواهد شد.
بسیج؛ موتور محرکه انقلاب / هم‌افزایی بسیج با نهادهای علمی موجب توسعه کشور می‌شود

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی استان فارس، مظاهر بابایی، رئیس جهاد دانشگاهی فارس امروز، اول آذرماه در مصاحبه با خبرگزاری ایکنا، ضمن گرامیداشت فرا رسیدن هفته بسیج گفت: بسیج نهادی تحت فرماندهی مقام معظم رهبری با هدف نگهبانی از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن است.

وی افزود: جهاد در راه خدا، گسترش حاکمیت قانون خدا در جهان، تقویت کامل بنیه دفاعی و کمک به مردم در هنگام بروز بلایا و حوادث غیرمترقبه از جمله وظایف این نهاد مقدس است.

بابایی تأکید کرد: بسیج مجموعه‌ای الگو و بی‌بدیل است که متشکل از انسان‌های با تقوا، پاک، بصیر، شجاع، متوکل، عاشق، بی ادعا و شهادت‌طلب است که دفاع از کیان اسلام و منافع انقلاب و خدمت خالصانه و فی سبیل‌الله به کشور و مردم در ابعاد مختلف سیاسی، فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و دفاعی را هدف خود قرار داده است.

رئیس خبرگزاری ایکنا شعبه فارس، ادامه داد: شجره طیبه بسیج از قابلیت انعطاف‌پذیری ویژه برخوردار است و می‌تواند خود را با شرایط مختلف کشور و نیاز روز جامعه تطبیق دهد و در تمام عرصه‌های مورد نیاز حضور یابد.

وی با بیان اینکه وجود روحیه جهادی و انقلابی در بسیجیان موجب می‌شود که شجره طیبه بسیج همواره به شکل پویا و متحرک با سرعت و پرشتاب و در عین حال با تدبیر به شکل منظمی عمل کند، گفت: بسیج پرچمدار حرکت جهاد در ابعاد مختلف مادی و معنوی است و موتور محرکه نظام و انقلاب به شمار می‌رود و جسارت و جرأت حرکت را در دیگران ایجاد می‌کند.

بابایی با تصریح اینکه گوش به فرمان ولایت بودن بسیج، نشئت گرفته از نگاه ولایی آن است و بسیجیان همواره آماده اجرای فرامین و رهنمودهای رهبری هستند، گفت: این نهاد مردمی و فراگیر که همواره مورد حمایت و عنایت ملت قرار داشته، پاسداری و حفاظت از دستاوردهای انقلاب و کمک به سازندگی و توسعه کشور را به شکل همزمان مدنظر قرار داده است و در نهایت این نهاد رشد و تعالی توامان مادی و معنوی جامعه را مطرح کرده و همزمان با تلاش برای رشد معنوی جامعه، سلامت، آسایش، امنیت روحی و رفاهی مردم را نیز حائز اهمیت می‌داند.

رئیس جهاد دانشگاهی فارس با یادآوری اینکه بسیج همواره در عرصه‌های مختلفی که نیاز انقلاب اسلامی و مردم این کشور بوده، ورود کرده و آثار و برکات متعددی از خود به جا آورده است،‌ گفت: امروزه تلاش گروه‌های جهادی در محروم‌ترین نقاط کشور که و یاری‌رساندن به نیازمندان همگی از ثمره و برکات بسیج است که جهادگران بسیجی‌وار به نیازمندان شتافته‌اند و همواره سعی در رفع نیازمندی و محرومیت‌های آنان می‌کنند.

وی با بیان اینکه بسیج نه تنها در عرصه‌های دفاعی، تأمین امنیت، اجتماعی و فرهنگی ورود کرده است، بلکه به مباحث علمی هم توجه ویژه‌ای می‌کند، گفت: راه‌اندازی بسیج علمی ذیل نهاد مقدس سپاه، تلاش پرارزشی است که می‌تواند حامی نخبگان علمی جامعه و یاری‌رسان دستگاه‌های علمی نظیر جهاددانشگاهی در دستیابی به اهداف متعالیشان باشد و هم‌افزایی ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این نهادها قطعاً باعث آثار و برکات مختلفی در جهت تعالی و توسعه کشور خواهد شد.