همکاری مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی و شورای شهر لار جهت تحقق شهر خلاق

۲۹ مهر ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۱ کد : ۲۴۰۰۱ آموزشی
تعداد بازدید:۲۲۱
سرپرست مرکز آموزش‌های تخصصی کوتاه‌مدت جهاد دانشگاهی و عضو شورای لارستان در راستای انجام رسالت جهاد دانشگاهی و بررسی راه‌های همکاری مشترک دیدار و گفتگو کردند.
همکاری مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی و شورای شهر لار جهت تحقق شهر خلاق

به گزارش روابط عمومی جهاد دانشگاهی فارس، علیپور سرپرست مرکز آموزشی جهاد دانشگاهی شهرستان لارستان با خانم مهندس یادگارفرد عضو شورای شهر لار در خصوص همکاری بیشتر در حوزه های مشاغل خانگی، کارآفرینی و اشتغال‌زایی و ... دیدار و گفتگو کرد.

نماینده مردم در شورای شهر لار عنوان کرد: یکی از رسالت های مهم شورای شهر ایجاد زمینه ی لازم  جهت اشتغال پایدار به خصوص قشر جوان و مقابله با معضلات بیکاری در شهر می باشد.

عضو شورای شهر لار ضمن ابراز خرسندی از همکاری با جهاد دانشگاهی اظهار کرد: ما به دنبال ایجاد یک شهر خلاق با استفاده از ظرفیت بومی منطقه و برندسازی بعضی از صنایع مهم در شهر لار جهت استفاده عموم مردم و حتی فراتر از شهر هستیم.

وی ادامه داد: با ایجاد مکان کارگاهی، آموزش و مشاوره های مناسب به متقاضیان می توانیم ، صنایع دستی برند شهر لار را به خریداران معرفی کنیم و گسترش بدهیم. ما امید داریم با کمک جهاد دانشگاهی شاخص ها، ظرفیت ها را شناسایی کنیم، برندسازی کنیم و به ثبت برسانیم.

وی در بخش پایانی صحبت‌های خود تصریح کرد: یکی از دغدغه های اصلی شورای شهر ، فراهم کردن زمینه اشتغال پایدار برای عموم و بانوان توانمند می باشد که امید داریم با همکاری جهاد دانشگاهی بتوانیم در این عرصه محصولات و صنایع دستی مهم بومی منطقه را برند سازی و ثبت کنیم

علی پور با بیان اینکه  جهاد دانشگاهی در امر آموزش و مشاوره بسیار ظرفیت بالایی دارد اظهار کرد: از جهاد دانشگاهی می توان به عنوان بازوی کمکی آموزش و مشاوره برای شورای شهر و همه ارگان ها استفاده کرد. با استفاده از ظرفیت طرح ملی توسعه مشاغل خانگی با همکاری اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی امکان ایجاد شغل خانگی پایدار فراهم هست که با اطلاع رسانی مناسب به همه اقشار به خصوص جامعه هدف می توان قدم بلندی در راستای شهر خلاق برداشت.

سرپرست جهاد دانشگاهی لارستان اضافه کرد : با مشاوره های مناسب به متقاضیان در خصوص برندسازی و تولید محصولات بومی کمک بزرگی به فرهنگ منطقه و همچنین توسعه مشاغل خانگی خواهیم کرد. جهاد دانشگاهی به منظور توسعه  و پیشرفت آموزشی و فرهنگی شهرستان در کنار شورای شهر و دیگر نهاد ها خواهد بود.

علیپور در ادامه افزود: هم اکنون خدمات جهاد دانشگاهی لارستان به عموم مردم در آموزش های کوتاه مدت تخصصی و بانک خون بند ناف می باشد که با حمایت مسئولین به خصوص شورای شهر امکان راه اندازی دفاتر خبرگزاری ایسنا و ایکنا و همچنین مرکز نوآوری و شتابدهی فراهم می باشد، و در این راستا می‌توانیم از تمام ظرفیت جهاد دانشگاهی جهت ارایه خدمات به عموم مردم و شرکت های دانش بنیان استفاده بهینه ببریم.