امام جمعه موقت شیراز بیان کرد:

جهاددانشگاهی؛ برگ زرینی در تاریخ انقلاب/ حرکت دائم این نهاد برای رفع نیازهای کشور

/۴۰ سال خودباوری با جهاددانشگاهی/
۰۷ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۲:۵۵ کد : ۲۰۸۸۳ عمومی تاپ خبر
تعداد بازدید:۴
امام جمعه‌ی موقت شیراز تصریح کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون بارها اخبار دستیابی پژوهشگران جهاددانشگاهی به پیشرفت‌ها و ایجاد تحول در عرصه‌های علمی و پژوهشی را دیده و شنیده‌ایم که هر کدام از دستاوردها برگ زرینی برای تاریخ انقلاب اسلامی ایران خواهد بود.
جهاددانشگاهی؛ برگ زرینی در تاریخ انقلاب/ حرکت دائم این نهاد برای رفع نیازهای کشور

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی فارس، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسن مرادی امام‌جمعه موقت شیراز، با بیان این‌که در دین مقدس اسلام درباره‌ی علم سفارش‌های فراوانی شده است، اظهار کرد: در قرآن کریم بعد از واژه ایمان و جهاد، بیش‌ترین آیه مربوط به علم، دانش، پژوهش، تحقیق، تجزیه و تحلیل علمی است و بیش از ۴ هزار حدیث نیز درباره‌ی علم، مقام علم و محصلان علم داریم.

وی با بیان این‌که علمی ارزش دارد که در ارتباط با سبک زندگی باشد، تصریح کرد: امام علی (ع) فرمودند در کنار تخصص و پژوهش باید انگیزه و ایمان و عقیده هم باشد و اگر این‌ها از یکدیگر جدا شدند، دنیا را به آتش می‌کشند. چنانچه امروز نیز مشاهده می‌کنیم که در دنیای غرب علم و فناوری و صنعت بسیار پیشرفت کرده است، اما چون تعهد و اخلاق نیست، دنیا را به هرج‌ومرج می‌کشانند.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرادی با اشاره به در پیش‌رو بودن سالگرد تشکیل جهاددانشگاهی اظهار کرد: امام راحل با تدبیر بی‌نظیر در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و با صدور فرمان انقلاب فرهنگی در دانشگاه،‌ دستور تشکیل جهاددانشگاهی را نیز صادر کردند که این مساله موجب شد برگ زرینی در عرصه پیشرفت‌های علمی و فرهنگی در کشور ایجاد شود.

امام‌جمعه‌ی موقت شیراز با بیان این‌که مقام معظم رهبری نیز همواره عنایت و توجه ویژه‌ای به مساله پیشرفت‌های علمی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور داشته و دارند، تصریح کرد: نهاد انقلابی جهاددانشگاهی چند بعدی و در عرصه‌های مختلف فرهنگی، اجتماعی، علمی و پژوهشی در حال فعالیت است.

وی بر لزوم حمایت از فعالیت‌های جهاددانشگاهی در ابعاد مختلف از سوی مسوولان تاکید کرد و گفت: مسلما اعطای تسهیلات و حمایت‌های بیش‌تر از این نهاد انقلابی در عرصه‌های علمی، فرهنگی و پژوهشی تاثیر بسیار خوبی در روند فعالیت‌های علمی و فرهنگی کشورمان خواهد داشت و موجب ایجاد تحول در این عرصه‌ها می‌شود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرادی با تاکید بر این‌که جهاددانشگاهی همواره براساس نیازسنجی‌هایی که در سطح کشور و جامعه انجام می‌دهد، راهبردها و نقشه‌ی فعالیت‌های خود را ترسیم می‌کند، بیان کرد: این نهاد در عرصه‌ی فرهنگی با انجام فعالیت‌های قرآنی و راه‌اندازی خبرگزاری قرآنی ایکنا و ایسنا نقش مهمی در اعتلای فرهنگ کشورمان ایفا می‌کند.

وی همچنین فعالیت‌های علمی و پژوهشی جهاددانشگاهی را نیز یادآور شد و تصریح کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون بارها اخبار دستیابی پژوهشگران جهاددانشگاهی به پیشرفت‌ها و ایجاد تحول در عرصه‌های علمی و پژوهشی را دیده و شنیده‌ایم که هر کدام از دستاوردها افتخاری برای تاریخ انقلاب اسلامی ایران خواهد بود.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین مرادی فعالیت‌ها و ابداعات دانشمندان و پژوهشگران جهاددانشگاهی در عرصه‌های ژنتیک و فناوری‌های مختلف را از افتخارات نظام جمهوری اسلامی دانست و بیان کرد: جهاددانشگاهی اخیرا به دلیل نیازسنجی‌های دقیقی که از جامعه انجام می‌دهد، به عرصه‌ی شکوفایی استعدادها و خلاقیت‌های جوانان نیز روی آورده است که این کار در کنار حمایت از کارآفرینی و اشتغال جوانان اقدام بسیار موثری است که می‌تواند کشورمان را به تحقق «جهش تولید» نزدیک کند.